reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróż pełna odkryć z BBC Knowledge

dodano: 2010-03-31 21:32 | aktualizacja: 2010-04-01 10:29
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: bbc

BBC Knowledge Logo Wraz z BBC Knowledge wyruszamy w podróż do najdalszych zakątków świata, i to nie ruszając się sprzed telewizora. Cykl "Dookoła świata w osiem weekendów" przedstawia wspaniale zrealizowane programy o podróżach dalekich i bliskich. Premiera nowego pasma programowego będzie miała miejsce w sobotę 10 kwietnia 2010 r. o 21:00. To wtedy nadany zostanie pierwszy odcinek serialu Z Sydney do Tokio: "Za wszelką cenę".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poszukiwacz przygód Charley Boorman jest gospodarzem serialu "Za wszelką cenę", poświęconego alternatywnym metodom podróżowania. Zaprasza widzów na wyprawę, której trasa wiedzie wybrzeżem Pacyfiku z Sydney do Tokio. Boorman zamierza w niej korzystać wyłącznie z dostępnych na miejscu środków transportu. Po drodze zobaczy bardzo różne krajobrazy, doświadczy różnych kultur, pozna miejscowe tradycje i obyczaje. 

Serial "W 80 transakcji dookoła świata" będzie miał premierę w niedzielę 11 kwietnia br., także o 21:00. Tym razem będziemy śledzić poczynania odważnego finansisty Conora Woodmana, który rezygnuje z pracy z londyńskim City, sprzedaje swoje mieszkanie, i za uzyskane ze sprzedaży 25 tysięcy funtów przemierza kolejne kraje i kontynenty, handlując miejscowymi towarami. Ma nadzieję, że na skutek owych transakcji uda mu się podwoić pieniądze, które przeznaczył na swą wyprawę.

 Kolejnym odkrywcą, który rusza w wielką podróż, jest komik Paul Merton. Udaje się on w wyprawę po Europie i odkrywa, że nasz kontynent pełen jest rzeczy niesamowitych, zaskakujących, a czasami po prostu dziwacznych. Serial "Paul Merton w Europie" oglądać będziemy od soboty 15 maja br., od 21:00. Od 22:00 zaś poznawać będziemy "Dziką Europę". Ten serial to epicka opowieść o wydarzeniach, które ukształtowały nasz kontynent. Wszystko zaczęło się trzy miliardy lat temu i... trwa do dziś.

Osiem odkrywczych tygodni zakończymy w czasie Śródziemnomorskiej wyprawy. W serialu tym "Wenecjanin Francesco" da Mosto podąża śladami swych przodków, żeglując po Morzu Śródziemnym. Celem jego rejsu, który zaczyna się w Wenecji, jest Stambuł. Po drodze wraz z twórcami serialu odwiedzimy niejedno cudowne miejsce, poznamy też wiele tradycyjnych rzemiosł, zajęć i obyczajów. Premiera serialu w sobotę 15 maja br. o 23:00.

Pasma "Dookoła świata w osiem weekendów" dopełnią programy nadawane przez BBC Lifestyle. Znajdzie się wśród nich serial "Rick Stein na Dalekim Wschodzie", w którym słynny kuchmistrz poznawać będzie niezwykle różnorodne kuchnie i kultury krajów tego regionu (premiera w sobotę 11 kwietnia br.). Trish Deseine opowie o życiu i kuchni basenu Morza Śródziemnego w programie "Śródziemnomorska kuchnia Trish", który nadawać będziemy od soboty 1 maja br. o 17:00. Ta sama energiczna pani kucharz przybliży potrawy i napoje francuskiej Prowansji w programie "Trish i wiejska kuchnia Francji", który będzie miał premierę w niedzielę 2 maja br. o 17.00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...