reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emitel oficjalnie operatorem mux3

dodano: 2010-04-03 15:30 | aktualizacja: 2010-04-03 15:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvp.pl/emitel

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Telewizja Polska podała w oficjalnym komunikacie o potwierdzeniu wcześniejszych naszych nieoficjalnych informacji, że to TP Emitel zostanie operatorem technicznym trzeciego multipleksu NTC (mux 3). W dniu 2 kwietnia 2010 roku Telewizja Polska S.A. poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie wyboru operatora technicznego trzeciego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Oferta Emitela okazała się najkorzystniejsza.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TP Emitel uznał na swojej stronie internetowej, że to rozstrzygnięcie jest kolejnym krokiem w stronę cyfryzacji telewizji w Polsce. Niewątpliwie znaczne przyspieszenie z rozwojem NTC w Polsce byłoby mile widziane.

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju. Multipleks jest kombinacją kilku programów telewizyjnych oraz różnych usług dodatkowych, przesyłanych w jednym kanale częstotliwości. Operator multipleksu odbiera programy i usługi od nadawców, łączy je i przesyła do odbiorców.

Pełna treść komunikatu Telewizji Polskiej S.A.

„Warszawa, dnia 02 kwietnia 2010 r. Oznaczenie sprawy: 06/TMV/2009 Strona internetowa / tablica ogłoszeń Zamawiający – Telewizja Polska S.A., Ośrodek Emisji prowadzący postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego „usługę operatora technicznego Multipleksu Cyfrowego DVB-T”, działając na podstawie art. 92 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity z 2007 r. Dz. U. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) zawiadamia, iż w przedmiotowym postępowaniu dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty firmy TP EmiTel Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-462) przy ulicy Pilotów 4c, która zaoferowała za wykonanie przedmiotu zamówienia łączną maksymalną cenę brutto w wysokości 615.660.666,25 zł. Wybrana Oferta spełnia wymogi określone przepisami prawa i Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia oraz została oceniona jako najkorzystniejsza, bowiem jest ofertą najtańszą(...) Prezes Zarządu Telewizja Polska S.A. /Romuald Orzeł/”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...
reklama