reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Odświeżona ramówka kanału TVN CNBC Biznes

dodano: 2010-04-06 12:39 | aktualizacja: 2010-04-06 15:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVN CNBC Biznes

TVN CNBC Biznes We wtorek, 6 kwietnia, startuje odświeżona ramówka kanału TVN CNBC Biznes. Pojawi się nowa pozycja oraz nastąpią istotne zmiany w pasmach programowych. Premierową pozycją na antenie będzie program „Godzina dla Pieniędzy” prowadzony przez Roberta Stanilewicza.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta godzina jest robiona dla pieniędzy. Robię tę godzinę ponieważ mi za to płacą. Być może macie lepsze  pomysły na zarabianie, ale sprawdźcie  co więcej możecie zrobić, by nie stracić. A nie stracić to jak zarobić jeszcze więcej – mówi Robert Stanilewicz. Program skierowany jest dla tych, którym sprzyja fortuna, by nie przejmowali się, że kołem się toczy. Dla tych, którzy jeszcze czekają na jej uśmiech, by wiedzieli jak pilnować majątku, gdy już się pojawi. W programie zainteresowani uzyskają informacje ile w nieruchomościach, ile w akcjach, a  jeśli w funduszu obligacji to w jakim? Kiedy kupić udziały w młodej firmie, a kiedy przeczekać na bezpiecznej lokacie. Jak odróżnić private banking od prywatnych opinii. Jak zbudować filar emerytalny. Jakim kredytem podeprzeć swoje inwestycje.  Co się robi z milionem złotych i co robią ci, którzy mają setki milionów.  Wszystkie odpowiedzi w „Godzinie dla Pieniędzy”. Emisja od poniedziałku do piątku, o godz. 14.00 i 20.30.

W odświeżonej wersji pokaże się „Biznes Lunch”, prowadzony przez Pawła Blajera. Program skierowany jest do ludzi zarządzających małymi i średnimi firmami, ale również do tych, którzy planują uruchomić własną działalność gospodarczą. Każdy odcinek składa się z czterech stałych bloków związanych z różnymi aspektami prowadzenia własnego biznesu. Jako pierwsze pojawią się serwisy informacyjne ważne dla przedsiębiorców, następnie poruszane będą problemy prawne związane z podatkami, prawem pracy, prawem konsumenckim, cywilnym, regulacjach działalności gospodarczej. Analizowane będą praktyczne skutki uchwalonych przepisów, najciekawszych wyroków sądowych, ale również projektów ustaw.  W ostatnim bloku omówione zostaną tematy dotyczące zarządzania firmą, zwłaszcza z jej rozwojem, na przykład: jak czytać sprawozdania finansowe, jak lepiej kierować nawet niewielkim zespołem pracowników i jak przygotować się na wprowadzenie nowego produktu na rynek. Podczas programu widzowie mają szansę wysłać pytania bezpośrednio do studia lub nagrywać je za pośrednictwem komunikatora Skype. (pn.-pt., 12.30, powtórka o 18.00).

Kolejna zmiana w ramówce TVN CNBC Biznes dotyczy emisji programu „Świat pieniędzy”, który od kwietnia pojawi się na antenie tylko w soboty i niedziele. „Bilans” emitowany będzie od poniedziałku do czwartku. W piątek zastąpi go „Bilans tygodnia”. Zmianie ulega godzina poniedziałkowej powtórki „Firmy 2.0 Pierwszy milion”, która została przeniesiona na godz. 23.00. W piątek natomiast powtórka „Firmy 2.0” o 20.00.

Nowa ramówka kształtuje się następująco:

Od godziny 7.00 do 8.00 „Pieniądze od rana” – program, w którym znane osoby rozmawiają  na temat oczekiwanego rozwoju sytuacji gospodarczej w ciągu danego dnia. Gośćmi w studio są często ministrowie i szefowie urzędów regulacyjnych.

Zaraz po porannej dawce informacji gospodarczych dwugodzinny program “Dzień na Rynkach”, w którym zaprezentowane zostaną dane ze wszystkich głównych rynków finansowych świata, a w szczególności z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. To okazja, aby obserwować jak notowania rozpoczynają się, czy rynek pójdzie w górę, ile i na czym się zarabia. W programie pojawią się również wywiady na temat kluczowych zagadnień makroekonomicznych i finansowych (pn.-pt., 8.00-11.00).

Sztandarowy program stacji „Biznes Lunch” od kwietnia zmienia swoją formułę. Program będzie drogowskazem dla ludzi zarządzających małymi i średnimi firmami oraz tych, którzy planują uruchomić własną działalność gospodarczą.  (pn.-pt., 12.30, powtórka o 18.00).

O 13.30 w każdy poniedziałek szef kanału Roman Młodkowski zaprasza na „Firmę 2.0 Pierwszy milion”. To wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się sposobom, dzięki którym firma może osiągnąć sukces. W programie prezentowane są doświadczenia właścicieli firm opartych na oryginalnych, innowacyjnych pomysłach lub modelach biznesowych. „Firma 2.0” to pigułka wiedzy o prowadzeniu własnej działalności dla tych, którzy zamierzają założyć firmę oraz tych, którzy poszukują nowych koncepcji na rozwój firm, które istnieją (powtórka o 23.00 oraz w piątek o 20.00).

Od wtorku do piątku o godz. 13.30 „Serwis”, czyli najświeższe i najistotniejsze informacje polityczne i społeczne.

Na nowy program „Godzina dla Pieniędzy” zaprasza Robert Stanilewicz. To kompendium wiedzy o tym, jak poukładać  w swoim portfelu, kiedy kupować udziały firm lub akcje giełdowych spółek, a kiedy przeczekać na bezpiecznej lokacie. Jak zbudować własny filar emerytalny i kto powinien być podporą w zarządzaniu majątkiem. (pn.-pt., 14.00, powtórki o 20.30).

Rynki Dnia” to pozycja programu, która przybliży to co działo się w ciągu ostatnich kilku godzin na europejskich rynkach (notowania giełd papierów wartościowych, najważniejszych surowców, walut) oraz pokaże bardzo ważny dla inwestorów moment zamknięcia Warszawskiej Giełdy, a chwilę później rynków europejskich. W programie można zobaczyć też relacje na żywo z otwarcia New York Stock Exchange.

Wieczorem natomiast nadawane są „Fakty, Ludzie, Pieniądze”, program bogaty w porady dotyczące inwestycji oraz w ważne informacje na temat finansów konsumenckich (pn.-pt., 18.55-19.30). W magazynie „Bilans” codziennie zbierane i omawiane są najważniejsze wydarzenia gospodarcze mijającego dnia (pn.-pt.,19:30). Kolejną pozycją programu jest audycja “90 minut”, będąca podsumowaniem wydarzeń całego dnia w polskiej i światowej gospodarce. Program dostarcza najświeższych informacji z międzynarodowych rynków finansowych, jak również podaje informacje z zamknięcia nowojorskich giełd (NYSE i Nasdaq), w chwili ich zamknięcia. W studiu goszczą między innymi członkowie rządu, przedstawiciele polskiej Rady Polityki Pieniężnej oraz głównych urzędów regulacyjnych, analitycy rynków akcji z głównych polskich banków i biur maklerskich.

W soboty i niedziele na antenie TVN CNBC Biznes emitowane są najważniejsze wydarzenia ekonomiczne i gospodarcze, które miały miejsce w minionym tygodniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...