reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wpływ porażki z Koreą na sprzedaż Polsatu

dodano: 2002-06-07 11:18 | aktualizacja: 2002-06-07 11:18
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Niestety już widać niekorzystny wpływ przegranego meczu polskiej reprezentacji w meczu z Koreą na sprzedaż terminali Polsatu Cyfrowego w sieci dystrybucji. Polsat Sport jako jedyna legalna stacja w Polsce pokazuje wszystkie mecze MŚ2002 na żywo.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tuż przed MŚ2002 cała sieć dystrybucji Polsatu Cyfrowego miała pełne ręce pracy, a klientów zainteresowanych było bardzo dużo. Ocenia się, że nielicząc telesprzedaży cała sieć Polsatu Cyfrowego sprzedawała około 1500 sztuk terminali Thomsona i Sagema dziennie. Po przegranej Polski liczba terminali spadła do 1000 sztuk, a potem było jeszcze gorzej - tylko 500 dziennie.

Przed MŚ2002 dużym zainteresowaniem cieszyły się terminale Polsatu Cyfrowego brane do...pubów i knajpek, gdzie półlegalnie pokazywane są wszystkie mecze z Korei i Japonii, licząc na zwiększone zyski z napojów. Polsat Cyfrowy nie powinien do tego dopuszczać, ale po cichu przyzwala na taki proceder. Zresztą i tak właściciele pubów pewno znaleźliby inne wyjście instalując nawet na czas MŚ2002 tuner cyfrowy FTA, aby klienci mogli oglądać mecze z innych kanałów np. z Georgian TV z Eutelsat W2-16E.

Jeśli Polacy przegrają z Portugalią (a potem z USA), to zainteresowanie kibiców może spaść prawie do minimum, a to oznacza dalszy spadek sprzedaży terminali Polsatu oraz mniejsze zyski z napojów w pubach. Nic tylko wygrana polskiej reprezentacji może wpłynąć pośrednio na zakup terminali Polsatu mimo, że wszystkie mecze Polaków i tak pokaże TVP2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...