reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brak decyzji nt. rozwoju DVB-H we Francji

dodano: 2010-04-12 13:27 | aktualizacja: 2010-04-12 16:13
autor: Rafał Tomasiak | źródło: broadband tv news

dvb-H-handheld_logo_sk.jpg Francuski regulator medialny CSA ma optymistyczne nastawienie co do użycia standardu DVB-H dla telewizji mobilnej, ale operatorzy telefonii komórkowej nadal nie podjęli ostatecznej decyzji. W październiku 2009 roku kanały telewizyjne otrzymały koncesję dla mobile TV, ale operatorzy nie chcą finansować budowy sieci nadajników DVB-H.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operatorzy telefonii komórkowej nie podejmą się inwestowania w DVB-H, dopóki w pełni nie zostanie wykorzystany potencjał LTE dla sieci 3G, są oni raczej skłonni zainwestować w 4G. Dodatkowo, operatorzy stwierdzili, że większym zainteresowaniem od telewizji w telefonach komórkowych będą cieszyły się usługi on-demand.

We wrześniu 2009 spółka TDF rozpoczęła pierwsze testy DVB-H w Paryżu i miała zająć się inwestowaniem w tą sieć, ale po kilku miesiącach zmieniono zdanie. Żaden z operatorów nie wyłoży pieniędzy nie mając jasnej sytuacji co do przyszłości DVB-H.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Twin

AX 4K HD61 Twin - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...