reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nat Geo Wild w maju

dodano: 2010-04-12 20:25 | aktualizacja: 2010-04-12 20:40
autor: Anita Dąbek | źródło: Nat Geo wild

ngc_geo_wild_gif.gif W maju, kanał dokumentalny Nat Geo Wild zaprezentuje nowe propozycje programowe dla swoich widzów. Wśród nich znajdą się między innymi następujące programy: Matczyna miłość guźca (Mother Warthog), Polowanie na wodne potwory (Monster Fish), Stado z bagien (Swamp Troop), W poszukiwaniu gigantycznej ośmiornicy (Search For The Giant Octopus), Przetrwać w dżungli (Surviving the Jungle).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MATCZYNA MIŁOŚĆ GUŹCA
Mother Warthog
Niedziela, 9 maja, godz. 15.00


W Afryce, guźce żyją w ciągłym zagrożeniu ze strony głodnych drapieżników. Są przysmakiem dla gepardów, lwów i lampartów. Mniej niż 40 procent guźców dożywa roku. Przyjrzyjmy się, jak samica guźca wychowuje młode wbrew wszelkim przeciwnościom. Nauczona doświadczeniem wie, że musi posługiwać się swą inteligencją i wykazać się wielką determinacją, by jej małe osiągnęły dorosłość.


POLOWANIE NA WODNE POTWORY
Monster Fish
Od poniedziałku, 10 maja, godz. 21.00

Zanurzcie się w zdradliwych wodach mórz i oceanów, by poznać śmiertelnie niebezpieczne prehistoryczne ryby. Od Australii, poprzez Mongolię, aż po Amazonię - zabieramy Was w podróż dookoła świata, aby odkryć podmorskie olbrzymy razem
z ichtiologiem i ekologiem Zebem Hoganem. To nie są zwykłe ryby, ale potwory, które zaprzeczają wyobrażeniom o gigantycznych rozmiarach, broni drapieżników i nieuchwytności morskich stworzeń. Trudno jest je zobaczyć lub złapać - mają ponad dwa metry długości i ważą ponad 100 kilogramów. Tylko na antenie kanału Nat Geo Wild spotkacie megaryby w serii „Polowanie na wodne potwory".
W odcinku „W poszukiwaniu gigantów” opowiadamy najbardziej nieprawdopodobne historie o rybach gigantach: od ważącego 300 kg zębacza po mierzącego 3 metry tuńczyka. Odkrywamy dlaczego i jak to się stało, że te olbrzymy urosły do takich rozmiarów oraz czym różnią się od swoich mniejszych kuzynów. Czy uda nam sie znaleźć jeszcze okazalsze osobniki?
W odcinku „Sum i wielki karp” niestrudzeni wędkarze wyruszą na połów podwodnych drapieżników gdzie zmierzą się m.in. z wielkim sumem. Na spotkanie z ogromną kałamarnicą i groźnym żarłaczem białym zabierze nas gorliwy rybak w odcinku „Giganty z morskich otchłani”. Obejrzymy też poszukiwanie latających ryb i zobaczymy ogromnego czarnego marlina oraz ostronosa atlantyckiego. W odcinku „Ryba wampir” zapraszamy na wędrówki po świecie, od Kongo aż po amazońską dżunglę, w poszukiwaniu ryb uzbrojonych w potworne szczęki pełne kłów.
Zobaczymy też byłego prezydenta USA George`a Bush`a, który wyciąga z wody ogromnego tarpona oraz ekologów poszukujących nowych sposobów monitorowania rzadkich gatunków ryb, tak aby nie zrobić krzywdy samym zwierzętom.

Odcinek „W poszukiwaniu gigantów” poniedziałek 10 maja godz. 21.00
Odcinek „Sum i wielki karp” poniedziałek 10 maja godz. 22.00
Odcinek „Giganty z morskich otchłani” poniedziałek 17 maja godz. 21.00
Odcinek „Latające potwory” poniedziałek 24 maja godz. 21.00
Odcinek „Ryba wampir” poniedziałek 31 maja godz. 19.00
Odcinek „Ogończa i itajara olbrzymia” poniedziałek 31 maja godz. 20.00
Odcinek „Tuńczyk i żarłacz żółty” poniedziałek 31 maja godz. 21.00


STADO Z BAGIEN
Swamp Troop
Środa 12 maja, godz. 22.00

W delcie Okavango, w Botswanie przetrwanie pawianów czakma zależy od ich umiejętności pływackich. Gdy jak co roku podnoszące się wody rzeki wylewają, stado z bagien dla zapewnienia sobie pożywienia, możliwości rozmnażania oraz w ucieczce przed drapieżnikami musi stawić czoła krokodylom podczas przeprawy przez lodowate wody Okavango. Jednak pawiany muszą umieć radzić sobie nie tylko w wodzie, ale również w jednym z najbardziej skomplikowanych systemów społecznych w królestwie zwierząt. W „Stadzie z bagien” opowiadamy historie dwóch pawianów, przedstawicieli skrajnych grup społecznych.


W POSZUKIWANIU GIGANTYCZNEJ OŚMIORNICY
Search For The Giant Octopus
Poniedziałek 17 maja, godz. 22.00

Wody północnego Pacyfiku okalające kanadyjską wyspę Vancouver są niezwykle ciekawe, jednak nadal niewiele o nich wiemy. To odizolowany, niebywale czysty akwen, a zazwyczaj zimną w tych rejonach wodę ogrzewają kominy termiczne. Te czynniki sprawiły, że tutejsze zwierzęta i rośliny osiągają olbrzymie rozmiary. Humbaki, orki, bieliki amerykańskie mają tu idealne warunki. Grupa naszych specjalistów poszukuje ogromnej ośmiornicy pacyficznej, która osiąga dziewięć metrów i jest wystarczająco silna, by zabić rekina. To niezwykłe stworzenie jest bardzo inteligentne, ale również nieśmiałe. Ekipa nurków zaprasza do niezwykłego podwodnego świata na spotkanie z trzema okazami tego wspaniałego gatunku.


PRZETRWAĆ W DŻUNGLI
Surviving the Jungle
Wtorek 18 maja, godz. 21.00
PRZETRWAĆ NA SAWANNIE
Surviving the Savannah
Wtorek 25 maja, godz. 21.00

W dwóch godzinnych programach odkrywamy sekrety świata zwierząt. Przedstawiamy fascynujące spojrzenie na różne przystosowania zwierząt do środowiska z punktu widzenia bioinżynierii. Wkorzystując najnowsze technologie obrazowania, grafikę komputerową oraz diagnostykę medyczną ukazujemy świat przyrody, jakim jeszcze nigdy go nie widziałeś. Z zupełnie nowej perspektywy zobaczysz stworzenia małe i duże, pospolite i egzotyczne, od zewnątrz i od wewnątrz. W najmniejszym szczególe pokażemy jak genialnym inżynierem jest natura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...