reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Majowe propozycje National Geographic Channel

dodano: 2010-04-12 20:26 | aktualizacja: 2010-04-12 20:36
autor: Anita Dąbek | źródło: NGC

National Geographic Channel Widzowie National Geographic Channel mogą przygotować się na silną dawkę emocji za sprawą majowych propozycji programowych tej stacji. Wśród dokumentów znajdą się m.in.: Techniki walki 3 (Fight science 3), Polowanie na wodne potwory (Hooked: Monster Fishing) oraz Miasto aryjskich bliźniąt (Nazi Twin Mystery).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TECHNIKI WALKI 3
Fight science 3
Od poniedziałku, 31 maja, godz. 21.00

To już trzeci sezon ekscytującej i zaskakującej serii „Techniki walki”. Przygotuj się na poznanie pięciu nowych sztuk walki, odbiegających od tradycyjnych stylów.
W „Technikach walki” przebadamy osiągi najlepszych atletów świata, by dowiedzieć się jakie są granice ludzkich możliwości w dziedzinie walki.
W programie wykorzystaliśmy niesamowite zdjęcia i spektakularne animacje komputerowe, dzięki którym nasz program jest już prawdziwą legendą.


Polowanie na wodne potwory
Hooked: Monster Fishing
Od czwartku, 6 maja, godz. 21.00

Od Australii przez Mongolię aż po Amazonię - zabieramy Was
w podróż dookoła świata, aby odkryć podmorskie olbrzymy razem z ichtiologiem
i ekologiem Zebem Hoganem. To nie są zwykłe ryby, ale potwory, które zaprzeczają wyobrażeniom o gigantycznych rozmiarach, broni drapieżników i nieuchwytności morskich stworzeń. Trudno jest je zobaczyć lub złapać - mają ponad dwa metry długości
i ważą ponad 100 kilogramów. Tylko na antenie kanału National Geographic spotkacie megaryby w serii „Polowanie na wodne potwory".

Będziemy świadkami poszukiwania przez ekologów nowych sposobów monitorowania rzadkich gatunków ryb, tak aby nie zrobić krzywdy samym zwierzętom, zobaczymy też jak niestrudzeni wędkarze wyruszą na połów podwodnych drapieżników, gdzie zmierzą się m.in. z wielkim sumem. W jednym z odcinków były prezydent USA George Bush będzie wyciągał z wody ogromnego tarpona, zaprosimy również widzów na wędrówki po świecie, od Kongo aż po amazońską dżunglę, w poszukiwaniu ryb uzbrojonych w potworne szczęki pełne kłów. Niestrudzony rybak zabierze widzów na spotkanie z ogromną kałamarnicą i groźnym żarłaczem białym oraz na poszukiwanie latających ryb, gdzie zobaczymy ogromnego czarnego marlina i ostronosa atlantyckiego. Ichtiolog i ekolog dr Zeb Hogan zabierze widzów na poszukiwania najdziwniejszych i najpiękniejszych stworzeń z morskich głębin, zaś nieustraszony wędkarz Jakub Vágner będzie musiał złowić ogromnego suma, który zasmakował w ludzkim mięsie.

Odcinek „Tuńczyk i żarłacz żółty” czwartek 6 maja godz. 21.00
Odcinek „Sum i wielki karp” czwartek 6 maja godz. 22.00
Odcinek „Ogończa i itajara olbrzymia” czwartek 13 maja godz. 21.00
Odcinek „Ryba wampir” czwartek 13 maja godz. 22.00
Odcinek „Giganty z morskich otchłani” czwartek 20 maja godz. 21.00
Odcinek „Latające potwory” czwartek 20 maja godz. 22.00
Odcinek „Ekstremalne wędkarstwo” czwartek 27 maja godz. 21.00
Odcinek „Sum ludojad” czwartek 27 maja godz. 22.00


Miasto aryjskich bliźniąt
Nazi Twin Mystery
Niedziela, 16 maja, godz. 21.00

Oprawca z Oświęcimia Josef Mengele nigdy nie stanął przed sądem. Czy w ramach makabrycznych eksperymentów stworzył w Brazylii miasto bliźniąt?
W małym brazylijskim miasteczku, w społeczności liczącej około 80 rodzin, są podobno 44 pary bliźniaków, wśród których jest wiele niebieskookich blondynów. Czy może to być dziedzictwo nazistowskiego lekarza oprawcy – Josefa Mengele, który po II Wojnie Światowej zbiegł do Brazylii, gdzie zmarł w 1979 roku. Nazywany Aniołem Śmierci, Mengele przez lata prowadził przerażające eksperymenty medyczne na bliźniętach w obozie w Auschwitz szukając klucza do stworzenia rasy aryjskiej. Czy udało mu się to osiągnąć podczas pobytu w Ameryce Południowej? Dzięki ekskluzywnemu dostępowi do kluczowych osób tej zagadki – od tajnych agentów, którzy tropili Mengelego po całej Ameryce Południowej po zespół naukowców, odkrywamy fakty tego zadziwiającego zjawiska, nie pozostawiając żadnego pytania bez odpowiedzi w poszukiwaniu prawdy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...