reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zone Reality z majowymi propozycajmi

dodano: 2010-04-16 09:27 | aktualizacja: 2010-04-16 10:34
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Zone Reality

Zone Reality Logo Zone Reality przygotował na maj 2010 nowe propozycje programowe m.in. trzymający w napięciu film dokumentalny o ciemnej stronie tajlandzkiej turystyki "Wpadka w Tajlandii". Pokaże również poruszającą historię trzech chłopców, którzy walczą o życie zmagając się z zaburzeniami żywieniowymi w filmie dokumentalnym "Jestem anorektykiem" . Wspólnie z dziennikarką śledczą będziemy mieli również okazję zgłębić psychikę największych seryjnych zabójców Ameryki - "Wyznania seryjnego mordercy".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premiera: "Jestem narkomanem"
Sobota, 1 maja 2010 r., o godz. 19:00

Chociaż anoreksja jest powszechnie uważana za problem dziewcząt, jedna na dziesięć chorujących osób to chłopiec. Ten poruszający, oparty na obserwacji film dokumentalny ukazuje zmagania trzech chłopców walczących z zagrażającym ich życiu zaburzeniem żywieniowym w Rhodes Farm – specjalistycznej klinice w Londynie prowadzonej przez dr Dee Dawson, która w ciągu ostatnich 14 lat wyleczyła ponad 750 pacjentów.

Dzięki osobistym wideopamiętnikom chłopców widzowie zyskują rzadką możliwość dogłębnego poznania problemu męskiej anoreksji i jej przyczyn. Zobaczymy, jak trudna jest walka i o powrót do normalności i znalezienie własnego miejsca w życiu po terapii.

Premiera serialu: "Wpadka w Tajlandii"
W soboty od 15 maja 2010 r., o godz. 21:00

Trzymający w napięciu, doskonale zrealizowany serial produkcji brytyjskiej. Przez kilka godzinnych odcinków kamera towarzyszy specjalnej policyjnej grupie zadaniowej, która ma na celu zmniejszenie ogromnej liczby turystów umierających w Tajlandii lub trafiających do tamtejszych więzień. Ponad 500 funkcjonariuszy z całego świata współpracuje z tajlandzkimi policjantami, próbując edukować i uświadamiać podekscytowanych, naiwnych turystów, zanim będzie za późno.

Akcja pierwszego odcinka rozpoczyna się w klubie na plaży, gdzie panuje iście hedonistyczna atmosfera. Niestety wkrótce przekonamy się, że nie wszystko wygląda tak kolorowo – zwłaszcza dla pewnej nastolatki. Osiemnastoletnia Misha zostaje aresztowana za posiadanie marihuany i grozi jej kara więzienia. W pierwszym odcinku poznamy również pięciu angielskich marines. Żołnierze podejrzewają, że zostali oszukani przez Tajlandczyka, od którego wypożyczyli motorówkę. Robi się naprawdę niebezpiecznie, gdy właściciel wyciąga szybkostrzelny karabin i celuje w młodych mężczyzn.

Premiera serialu: "Linia życia"
Od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00, pierwszy odcinek we wtorek 10 maja 2010 r.

Serial „Linia życia” to historie o walce o ludzkie życie, jaką toczy współczesna medycyna. Opowiadają je ludzie, którzy sprawiają, że niemożliwe staje się możliwe – naukowcy, lekarze i badacze, a także pacjenci i ich rodziny. Serial pozwala widzom zrozumieć ważne zagadnienia medyczne i naukowe. Zostaną w nim poruszone takie tematy, jak wyścig z czasem w przypadku dawców przeszczepów, coraz większa skuteczność leczenia raka u dzieci i wiele innych.

W pierwszym odcinku, który zostanie wyemitowany w czwartek, 6 maja br., młoda dziewczyna Taylor Winston zostaje poddana leczeniu ciężkich oparzeń z zastosowaniem innowacyjnej metody TransCyte. Uszkodzone obszary ciała Taylor zostają pokryte syntetyczną błoną, która zachowuje się tak samo jak prawdziwa skóra. Dzięki temu rany dziewczyny ładnie się goją i nie ma ryzyka infekcji.
 

Premiera serialu: "Wyznania seryjnego mordercy"
W niedziele o godz. 21:00, pierwszy odcinek 2 maja 2010 r.

Osiem godzinnych odcinków, w których widzowie będą mieli okazję zagłębić się w psychikę ośmiorga seryjnych zabójców. Szokujące i zaskakujące motywy i metody działania tych przerażających mężczyzn i kobiet odkrywać będą parapsycholog Bobby Marchesso i dziennikarka śledcza Julie MacDonald.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...