reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wszystko o psach w Animal Planet

dodano: 2010-04-19 11:54 | aktualizacja: 2010-04-19 12:36
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Animal Planet

Animal Planet Nowa seria na Animal Planet "Wszystko o psach" to nietypowa encyklopedia poświęcona najlepszemu przyjacielowi człowieka. Odkrywa fascynujące i nieznane dotąd fakty dotyczące rasowych czworonogów. Specjaliści oraz właściciele zwierzaków szczegółowo omawiają historię hodowli, temperament, umiejętności, przeznaczenie oraz niezwykłe cechy 50 ras psów. Premiera programu 8 maja br. o godz. 12:00 na Animal Planet.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chętny do zabawy, łagodny, tolerancyjny. To tylko niektóre cechy, które rozważa się przy wyborze psiego kompana. Na świecie znanych jest ponad 800 ras psów. Stając przed takim bogactwem wyboru przyszły właściciel zwierzaka musi się zastanowić, jaka rasa najlepiej pasuje do niego i do warunków, w jakich mieszka. Są rasy psów, które uwielbiają rozkoszne wylegiwanie się na kanapie. Z pewnością nie należy do nich labrador. Cały dzień w zamknięciu? Nigdy. On chce biegać, bawić się, wygłupiać i pływać. Wspólną cechą większości psów, niezależnie od ich temperamentu, jest oddanie właścicielowi. Historycznym symbolem wierności i przywiązania jest pies rasy Akita, Hachiko, który czekał w tym samym miejscu na powrót swego nagle zmarłego pana przez 10 lat. To zadziwiająca i wzruszająca historia, bo psy rasy akita są wyjątkowo niezależne, mają zdecydowany charakter oraz silną potrzebę dominacji. Przyjaźń człowieka z psem jest prawdziwą i silną więzią emocjonalną! Psi kompani chronią swoich właścicieli, towarzyszą im, biją rekordy świata i są powodem do dumy.

Czy wiesz, że są psy, które potrafią przewidzieć zbliżającą się lawinę? Z kolei pudle to prawdziwe gwiazdy wśród psów. Ciągle domagają się pieszczot, czułych słówek i bardzo źle reagują na długą nieobecność domowników. Za poświęcaną im uwagę odwdzięczają się wiernością, otwartością i inteligencją. Pudle podobno potrafią czytać. Dowiedz się, jaką rasę uznaje się za psiego Einsteina i dlaczego! Czy domyślasz się, od czego pochodzi nazwa rasy buldog? Poznaj historię ulubieńca prezydenta Eisenhowera, Heidi’ego, który nie darzył sympatią pierwszej damy i często płatał jej złośliwe figle.

"Wszystko o psach" (ang. "Dogs 101")
Premiera: sobota 8 maja br., godz. 12:00
Kolejne odcinki: sobota, godz. 12:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...