reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-10-04 - 2022-10-05

Mundial w TVP gorszy przez wybory?

dodano: 2010-04-28 11:31 | aktualizacja: 2010-04-28 14:00
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: SE/onet

tvp Magazyn "Super Express" poinformował, że prawdopodobnie przez zbliżające się wybory prezydenckie Telewizja Polska mocno ograniczy relacje z piłkarskich mistrzostw świata. Terminy obu wydarzeń kolidują ze sobą, dlatego władze TVP debatują już nad zmianami związanymi z transmisją Mundialu 2010. Nadal jednak nie wiadomo jak rozwiązać problem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz przyznaje, że cały czas nie wie, jak TVP będzie pokazywać tegoroczne mistrzostwa. Szczegółowy plan transmisji był gotowy od pół roku i czekał już tylko na ostateczną akceptację i podpisy władz TVP - powiedział "Super Expressowi". Ale kiedy poznaliśmy termin przyśpieszonych wyborów prezydenckich, natychmiast dostałem sygnał, że cały projekt może zostać okrojony.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w RPA rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. Natomiast termin wyborów prezydenckich to 20 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie również do drugiej tury, która odbędzie się 4 lipca 2010. Tak więc, Mundial zbiegnie się zatem z kumulacją kampanii wyborczej oraz reklam promujących kandydatów, które będą puszczane w czasie najwyższej oglądalności (nie ma różnicy czasu pomiędzy RPA i Polską).

Całe szczęście, że polska reprezentacja nie występuje podczas MŚ2010 w RPA, bo byłby jeszcze większy problem. Ponieważ Polacy nie dostali się do finałów MŚ w RPA, to zainteresowanie piłkarskimi rozgrywkami i wyborami rozłoży się, ale niewątpliwie niedofinansowana TVP jest w bardzo trudniej sytuacji. Jest jeszcze jeden Nie wiadomo ile spotkań pokaże kanał TVP HD w wysokiej rozdzielczości. Stacja jest tylko dostępna w platformie n - kanału TVP HD na razie nie mają na razie większe platformy satelitarne - Cyfrowy Polsat i CYFRA+. Jeśli kanał TVP HD nie będzie miał większego zasięgu to widzowie zaczną oglądać transmisje w niemieckich stacjach ZDF HD i ARD HD.

Telewidzów od razu mogę uspokoić, że w TVP 1 i TVP 2 pokażemy na żywo 56 z 64 spotkań. Z pozostałych, rozgrywanych równolegle, będą retransmisje. Wybory zagrażają jednak zaplanowanej przez nas bogatej oprawie mistrzostw - wyjaśnia szef TVP Sport.

Wkrótce opublikujemy w SAT Kurierze listę stacji FTA i kodowanych, które pokażą transmisje z MŚ 2010 w RPA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...