reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwszy w Polsce film 3D HD w CANAL+

dodano: 2010-05-05 10:47 | aktualizacja: 2010-05-05 15:48
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: CANAL+

Canal+ W niedzielę, 16 maja 2010 roku, o godzinie 22:45, po raz pierwszy w historii telewizji w Polsce, CANAL+ pokaże pełnometrażowy film w trójwymiarze i w standardzie HD - „Koralina i tajemnicze drzwi” reż. Henry'ego Selicka. Dzień wcześniej widzowie zobaczą trójwymiarową relację na żywo z meczu piłkarskiej Ekstraklasy. Będzie ona dostępna w paśmie testowym CANAL+ 3D test (28. kanał CYFRY+).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To, co jeszcze wczoraj wydawało się futurystyczną wizją, dziś w CANAL+ staje się faktem. Nasze filary programowe – film i sport - zyskują w dosłownym znaczeniu nowy wymiar. Jako telewizja premium chcemy nie tylko spełniać oczekiwania naszych widzów, ale wręcz je wyprzedzać. Dlatego CANAL+ jako pierwszy w Polsce pokaże film zrealizowany w stereoskopii -  animację w reżyserii Henry'ego Selicka „Koralina i tajemnicze drzwi” oraz przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu piłki nożnej w tej technologii. Dalsze transmisje będą uwarunkowane dostępnością programów w 3D, a także telewizorów przystosowanych do ich odbierania na polskim rynku – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy.

Animacja w reżyserii Henry'ego Selicka „Koralina i tajemnicze drzwi” zostanie wyemitowana na CANAL+ Film HD w niedzielę, 16 maja o 22:45. Film będą mogli obejrzeć wszyscy abonenci CANAL+ posiadający dekoder HD i telewizor 3D. To pierwszy film wykonany w klasycznej technice animacji poklatkowej, który został sfotografowany w przestrzennym formacie 3D. Nominowana do Złotego Globu i Oscara produkcja opowiada historię dziewczynki, która znajduje w domu sekretne drzwi prowadzące do alternatywnej rzeczywistości.

Emisja filmu w formacie 3D będzie kolejnym krokiem CANAL+ w przybliżaniu technologii stereoskopowej polskim widzom. W sobotę, 15 maja stacja przeprowadzi pierwszą w kraju i jedną z pierwszych w Europie transmisję z meczu piłki nożnej w 3D, którą będzie relacja z jednego ze spotkań Ekstraklasy. Będzie ona dostępna w paśmie testowym CANAL+ 3D test (28. kanał CYFRY+).

CANAL+ Cyfrowy przyczynia się do popularyzacji technologii stereoskopowej także w innych obszarach swojej działalności. Jest koproducentem filmu „Latająca Maszyna” – międzynarodowej produkcji, która powstaje w technologii stereo 3D (premiera kinowa filmu jest przewidziana na jesień tego roku). Dla swojej marki, CYFRY+, stworzył natomiast pierwszą reklamę stereoskopową, która była emitowana w polskich kinach (grudzień 2009).
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja 3D


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...