reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego” w Discovery World

dodano: 2010-05-11 14:06 | aktualizacja: 2010-05-11 16:21
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery World

Czy Trójką Bermudzki to mit, czy naprawdę istnieje? Dlaczego giną tam statki i samoloty w niewyjaśnionych okolicznościach? Czy uda się ustalić prawdę? Poznaj prawdę o najbardziej zagadkowym miejscu na świecie w nowym programie "Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego", który od 3 czerwca br. będzie emitowany na kanale Discovery World.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego" (ang. Bermuda Triangle Exposed)
Premiera: 3 czerwca, w czwartek, o godzinie 19:00 na kanale Discovery World

Zagadkę Trójkąta Bermudzkiego bezskutecznie próbowało wyjaśnić wiele teorii. Przyczyn tajemniczego zjawiska doszukiwano się w zawirowaniach czasoprzestrzeni, interwencjach pozaziemskich cywilizacji, anomaliach pola magnetycznego a nawet przypisywano je działaniu nieznanej energii, pochodzącej z zatopionej Atlantydy.

Trójkąt Bermudzki jest regionem w którym już od XVIII wieku w nieznanych okolicznościach ginęły okręty, a w czasach nowożytnych – samoloty. Wykorzystując zdjęcia satelitarne oraz technologie podwodnych eksploracji, pod nadzorem Morskiej Grupy Badawczej, rozpoczęła się ekspedycja, poszukująca szczątków zaginionych 60 lat temu samolotów tak zwanego „Lotu 19”, a także samolotów ratowniczych.

Pewnego popołudnia 5 grudnia 1945 roku pięć bombowców torpedowych wzniosło się w powietrze z lotniska Fort Lauderale, aby dobyć rutynowy lot patrolowy. Niecałe dwie godziny później dowódca patrolu zaalarmował wieżę kontrolną. Samoloty zagubiły się i nie mogły określić kierunku lotu. Był to ostatni sygnał z bombowców. Samoloty ratownicze marynarki wojennej, które wyruszyły w poszukiwaniu zaginionych maszyn, również zniknęły tuż po starcie. Największe poszukiwania w historii marynarki wojennej nie przyniosły żadnego rezultatu. Wszystkie sześć samolotów wraz z 27 członkami załóg zaginęły bez śladu, przyczyniając się jedynie do ugruntowania czarnej legendy Trójkąta Bermudzkiego.

Uzbrojone w najnowsze narzędzia badawcze ekipy poszukiwawcze doświadczonych archeologów morskich spróbują odsłonić tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego i odpowiedzieć na pytanie : Co spotkało zaginionych ?  Nowy program przedstawi nieznane dotąd relacje ludzi, którzy przeżyli katastrofy, a także wywiady z teoretykami i uczonymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...