reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy DVB-SH na Ukrainie

dodano: 2010-05-12 20:36 | aktualizacja: 2010-05-12 23:10
autor: Anita Dąbek | źródło: Alcatel-Lucent

Alcatel Lucent Alcatel-Lucent i ukraińska spółka radiowo-telewizyjna ETHER poinformowali o zakończeniu testów, które po raz pierwszy zaprezentowały w czasie rzeczywistym możliwości transmisji w standardzie DVB-SH (Digital Video Broadcasting - Satellite services on Handhelds) z wykorzystaniem pasma UHF. Testy wykazały zwiększenie zasięgu DVB-SH poprzez UHF (w porównaniu z sieciami i technologiami DVB-H). Wyniki testów zostały przedstawione 12 maja br. na stoisku firmy Alcatel-Lucent na targach "Sviaz-Expocomm-2010" w Moskwie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ETHER jest ukraińskim operatorem telekomunikacyjnym z licencją na nadawanie cyfrowe w standardzie DVB-H. Zakres testów obejmował zarówno badanie zasięgu i przepustowości DVB-SH w paśmie UHF, jak i badanie możliwości sprzętu (modulatory i mobilne terminale użytkowników końcowych) od Alcatel-Lucent.

Standard DVB-SH, będący częścią rodziny DVB i przyjęty przez ETSI od 2008 roku, jest ewolucją DVB-T i DVB-H. Hybrydowy system DVB-SH umożliwia bezpośredni odbiór transmisji treści multimedialnych zarówno poprzez naziemne stacje przekaźnikowe, jak i uzupełniającą dystrybucję poprzez satelitę. Umożliwia także hybrydowe naziemne nadawanie zarówno stałych, jak i mobilnych usług telewizyjnych w tym samym multipleksie. DVB-SH jest coraz częściej postrzegany jako konkurencyjną technologię na potrzeby masowych transmisji telewizyjnych do szerokiej liczby urządzeń jednocześnie. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...