reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwsza w Polsce transmisja live w technologii 3D

dodano: 2010-05-16 13:17 | aktualizacja: 2010-05-16 13:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: C+

C+ logo W sobotę, 15 maja 2010 roku odbyła się pierwsza w Polsce transmisja w technologii 3D, którą CANAL+ zrealizował z meczu Wisła Kraków - Odra Wodzisław. Transmisję obejrzeli kibice w pubach i kinach w Krakowie, Poznaniu i Warszawie - na specjalnych pokazach organizowanych przez CANAL+ w partnerstwie z LG i siecią Multikino. Pierwsi widzowie transmisji 3D docenili tę technologię i stwierdzili, że nasi ligowcy, dzięki takiej prezentacji wyglądają niemal jak gwiazdy światowej piłki.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oto przykładowe opinie widzów z pubu Champions w Warszawie:

Pan Tomasz, 40 lat: Coś rewelacyjnego! W 3D nawet nasi ligowcy wyglądają jak prawdziwe gwiazdy światowej piłki. Musicie robić więcej takich transmisji to może i oni zmobilizują się do lepszej gry.

Pan Krzysztof, 64 lata: Rany, nie sądziłem, że dożyję dnia, kiedy będę mógł łapać piłkę wylatującą na mnie z ekranu telewizora. Pamiętam swój pierwszy czarno-biały telewizor. Gdyby mi wtedy ktoś opowiadał, że takie coś będzie możliwe, to pękłbym ze śmiechu.

Pani Ania, 20 lat: Przyszłam na pokaz za namową chłopaka. Nigdy nie byłam kibicem piłki nożnej. Dalej nim nie będę, ale na pewno zostanę fanką 3D!

W czasie planowania transmisji pod uwagę były brane dwie lokalizacje: Kraków i Poznań, drużyny z tych miast miały szanse walczyć o mistrzostwo Ekstraklasy. O wyborze meczu do transmisji 3D zdecydowały względy techniczne. W Poznaniu trwa przebudowa stadionu, remont obiektu sprawia, że w czasie transmisji 3D widzowie na środku ekranu widzieliby słup.  

15 maja 2010 r. przeszedł do historii polskiej telewizji. Zapis trójwymiarowy meczu był pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce, a trzecim w Europie. Za chwilę mundial, który przyniesie kolejne transmisje z meczy w 3D. Przed fanami piłki nożnej otwierają się zupełnie nowe możliwości przeżywania emocji sportowych.
 
Oto link do wideo ilustrującego transmisję: http://www.youtube.com/watch?v=6W65lmNk7j8


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja 3D


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...