reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nuta historii na Discovery World

dodano: 2010-05-24 13:50 | aktualizacja: 2010-05-24 15:35
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery

Discovery World Od 7 czerwca do 31 lipca 2010 r. widzowie Discovery World będą mogli posmakować historii, oglądając na swoim kanale wyselekcjonowane treści historyczne, pochodzące z kanału Discovery Historia. Wybrane programy w ramach pasma (określane jako windowing) będą emitowane od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30 – 17:30.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Historia stanowi istotny element tożsamości każdego społeczeństwa. To ona kształtuje obecne, a co najważniejsze przyszłe pokolenia. Podana w interesujący sposób może okazać się nie tylko skarbnicą wiedzy o tym, co za nami, ale też drogowskazem pokazującym kierunki rozwoju społeczeństwa na następne dziesięciolecia – mówi Barbara Bilińska, Channel Director Poland. Z tego powodu Discovery po raz kolejny, chcąc poszerzać wiedzę na jej temat w nieszablonowy, atrakcyjny dla widzów sposób wprowadza windowing. Wierzymy, że będzie on kolejnym krokiem ku idei dotykania historii. Przy okazji przekona widzów kanału Discovery World do poznania tajemnic polskiej historii i sięgnięcia po kanał Discovery Historia – uzupełnia Bilińska.

Przygotowany blok programowy pokaże świeże spojrzenie i nowatorskie podejście do tematów historycznych. Będzie się skupiał przede wszystkim na historii Polski. Pokazuje ważne wydarzenia historyczne jak i losy wybitnych osób. W czerwcu zobaczymy między innymi "Historię polskiego rocka" -  jedyny w swoim rodzaju projekt dokumentalny. Jako pierwszy w Polsce podsumowuje on w barwny i nieszablonowy sposób pięćdziesięcioletnią historię muzyki, która stała się katalizatorem największych przemian obyczajowych XX wieku.

W kolejnych filmach dokumentalnych poznamy losy żołnierzy AK, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolną i niepodległą Polskę, a po zakończeniu wojny byli ścigani, wyłapywani, mordowani skrytobójczo lub też na mocy wyroków wydawanych „W imieniu Polski Ludowej”. Zostali zapomniani na wiele lat, stali się „Żołnierzami wyklętymi”. Francis Stanley Gabreski i Stanisław Skalski – bohaterowie kolejnych dokumentów – obaj byli asami przestworzy w trakcie II wojny światowej, jednakże ich losy po wojnie potoczyły się zupełnie inaczej. Te i wiele innych ciekawych historii zobaczymy na kanale Discovery World.

Natomiast lipiec poświęcony jest najciekawszym produkcjom zagranicznym, a także najważniejszym wydarzeniom z historii naszego kraju. Te filmy w ciekawy i przystępny sposób opowiadają o historii Polski oraz świata. Pokazują ważne wydarzenia historyczne jaki i losy jednostkowych osób.

Przyjrzymy się bliskim współpracownikom Hitlera – Erwinowi Rommlowi, zwanemu „Pustynnym Lisem” oraz Reinhardowi Heydrichowi nazywanemu „Archaniołem zła”. Poznamy również kulisy operacji Valkiria - zamachu na Hitlera, zorganizowanego przez pułkownika hrabiego Clausa Schenka von Stauffenberga. Dowiemy się co przesądziło o porażce spisku, jaką rolę odegrał dębowy stół oraz dlaczego Hitler przeżył?

W kolejnych dokumentach zajmiemy się skomplikowaną historią Polski – jedyny cykl o wojnie roku 1920 „Wielka wojna na wschodzie”, a także dokument o Katyniu.

Nie wszystkie filmy poświęcone będą bohaterom, zbrodniom i wojnie. Discovery World przedstawi między innymi fenomen lat 60’ - Beatlesów, poznamy losy ikon naszych czasów: Bruce Lee oraz Marlona Brando. Przyjrzymy się także bliżej samochodowi za dolara – słynnemu Trabantowi.

Windowing został przygotowany lokalnie, z myślą o polskich widzach. Ramówka zawierać będzie zarówno produkcje polskie jak i zagraniczne, traktujące o historii współczesnej, dziejach Polski czy sprawach militarnych. Discovery Networks Central Europe zamierza przedstawić treści historyczne w sposób interesujący i wciągający. Chce aktywizować publiczność, przedstawiając jej historie o ludziach i wydarzeniach, które kształtowały nasz kraj i świat, tak by trzymając w napięciu, zmuszać widzów do myślenia, analizowania i wysnuwania wniosków. Sponsorem czerwcowego windowingu kanału Discovery Historia na Discovery World jest firma Multimedia Polska - dostawca usług Telewizji cyfrowej, Internetu i Telefonu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...