reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Na ratunek małpom” w Animal Planet

dodano: 2010-06-11 15:06 | aktualizacja: 2010-06-11 15:46
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Animal Planet

Animal Planet Animal Planet przygotował dla swoich widzów drugą serię programu "Na ratunek małpom" (ang.: Going Ape 2), w którym wolontariusze kameruńskiego rezerwatu Wildlife Aid Fund ruszają Na ratunek małpom. Premiera programu odbędzie się 4 lipca o godz. 18:00, kolejne odcinki będą emitowane w każdą niedzielę o tej samej porze.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Na ratunek małpom"

W wielu regionach Afryki wciąż kwitnie nielegalny handel mięsem małp. Kłusownicy zaciekle polują na te zwierzęta, bo ceny za ich mięso są naprawdę wysokie. Mięso przemycane jest z Kamerunu na londyńskie lotnisko Heathrow, a następnie do innych krajów na całym świecie. Kłusownicy mają jasny cel: każdy dorosły osobnik musi zostać zastrzelony i przekazany handlarzom. Inny los spotyka młode osobniki – część z nich jest zabierana i sprzedawana turystom jako „domowa maskotka”, większość niestety ginie w starciach z dzikimi mieszkańcami lasów.

Poznaj małą gorylicę Pikin, która trafiła do rezerwatu w Parku Narodowym Mefou po tym, jak myśliwi brutalnie zaszlachtowali jej matkę i rodzinę oraz Yodę, maleńkiego koczkodana talapoin, którego ciało w wyniku ataku ludzi zostało wręcz naszpikowane śrutem. Obserwuj codzienną pracę wolontariuszy z całego świata, którzy nie szczędzą sił i każdego dnia dają z siebie wszystko, aby jak najwięcej skrzywdzonych przez los zwierząt odzyskało zdrowie. Zobacz najlepsze momenty ich pracy, kiedy ciężko ranne osobniki zdrowieją, a część z nich na zawsze opuszcza ośrodek i radzi sobie na wolności w naturalnym środowisku! Zobacz, jak ludzie wrażliwi na krzywdę zwierząt ratują nie tylko przedstawicieli małpiego gatunku. W drugiej serii zobaczymy również nietypową akcję ratunkową stada papug, odzyskanych od przemytnika.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...