reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ASTRA 1E zakończył pracę na 23,5E

dodano: 2010-06-17 17:24 | aktualizacja: 2010-06-17 17:35
autor: Anita Dąbek | źródło: parabola.cz

astra_nowe_logo Swoją pracę zakończył ASTRA 1E, obecnie najstarszy satelita telekomunikacyjny SES ASTRA, stacjonujący na pozycji orbitalnej 23,5E. 17 czerwca 2010 roku po południu wyłączone zostały ostatnie transpondery i satelita nie jest obecnie używany. ASTRA 1E nadawał m.in. programy z Czech i Słowacji. Praktycznie do ostatniej chwili dostępne były TV Óčko i ČT HD. Wcześniej pojemność tego satelity wykorzystywały platformy CS Link i Skylink - do chwili aż na 23,5E pojawił się satelita ASTRA 1G.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co stanie się z satelitą ASTRA 1E - oficjalnie nie wiadomo. Możliwe, że zostanie przesunięty na nową pozycję SES ASTRA - 31,5E, gdzie może wspierać usługi dla Europy Środkowej i Wschodniej. Na tę pozycję może również przenieść się ASTRA 1G. Na pozycji 31,5E stacjonuje obecnie ASTRA 2C, który następnie zostanie przesunięty na 28,2E.

ASTRA 1E został wyniesiony w październiku 1995 roku. Długość pracy tego satelity przewidziano na 14 lat, czyli już rok temu powinien ją zakończyć. Prawdopodobnie satelita miał wystarczającą ilość paliwa do świadczenia usług DTH dla najważniejszych regionalnych operatorów satelitarnych. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

599 zł Więcej...
reklama