reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES SIRIUS zmienia nazwę na SES ASTRA

dodano: 2010-06-23 20:57 | aktualizacja: 2010-06-25 16:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES Sirius

SES Astra Skandynawski operator satelitarny SES SIRIUS ma zostać przemianowany na SES ASTRA. Operator SES z Luksemburga przejął kontrolę nad operatorem SIRIUS i jego pozycją 4,8E w marcu 2010 r. 23 czerwca ogłoszono, że nastąpi zmiana nazwy operatora i satelitów. Odtąd satelita SIRIUS 4 na 4,8°E, który pracuje dla operatorów i widzów krajów skandynawskich i bałtyckich, ale także Europy Wschodniej i Południowej, będzie znany jako ASTRA 4A.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SES ASTRA zakończyła integrację floty satelitów spółki, w tym należącej do SES SIRIUS. Przypomnijmy, że SES pierwszy stał się udziałowcem w SES SIRIUS w październiku 2000 r. z udziałem 50 proc. Ostatnio SES ASTRA zwiększył ten udział po zakupie pozostałych 10% akcji od szwedzkiego Swedish Space Corporation (SSC) w marcu 2010 roku.

Po nabyciu 100% udziałów SES SIRIUS na początku tego roku, SES ASTRA zyskał pełną kontrolę nad wiodącym systemem satelitarnym w krajach skandynawskich i bałtyckich, tym samym umacniając swoją pozycję rynkową w Europie Środkowej i Wschodniej z siedzibą w Szwecji, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Rumunii.

Ferdinand Kayser, Prezes i CEO spółki SES ASTRA, powiedział:

- SES ASTRA od 25 lat dostarcza sygnał dla platform DTH. Po pełnym przejęciu SES SIRIUS udało nam się rozszerzyć naszą działalność poza naszą siedzibą i to na kluczowych rynkach, w tym na tych gdzie odnosimy sukcesy w w Europie Środkowej i Wschodniej. Jesteśmy przekonani, że jednolity marka pomoże nam w dalszym wpływie na nasz sukces, wzmocnienie marki ASTRA i znaczny rozwój naszej działalności w tych wzrostowych rynkach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo Z10

Odtwarzacz Android TV Box 7.1 / OpenWRT(funkcja NAS). CPU Realtek...

1 190 zł Więcej...
reklama