reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC ruszy we wrześniu

dodano: 2010-07-08 23:20 | aktualizacja: 2010-07-09 14:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvn24.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), potwierdziła, że naziemna telewizja cyfrowa wystartuje jeszcze we wrześniu 2010 roku. Aby uruchomić proces potrzebna jest publikacja ogłoszeń koncesyjnych przez Rządowe Centrum Legislacyjne. Na początku czerwca br. przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), Witold Kołodziejski, przesłał do RCL ogłoszenia na koncesje na pierwszy i drugi multipleks, które zostały wcześniej uzgodnione z UKE.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po publikacji ogłoszeń przez RCL, KRRiT będzie mogła przydzielić miejsca na multipleksach, a UKE przyznać następnie częstotliwości radiowe.

Początkowo, na pierwszym multipleksie znajdą się: TVP1, TVP2 i TVP INFO, a cztery pozostałe miejsca będą przeznaczane dla nowych nadawców, wybranych w konkursie przez KRRiT. Na drugim multipleksie znajdą się następujący nadawcy: Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls , a każdy z nich będzie mógł zaoferować po dwa kanały. W momencie startu trzeciego multipleksu zostaną na niego przeniesione: TVP1, TVP2 i TVP INFO, a zwolnione po nich miejsca na pierwszym multipleksie zostaną przeznaczona na 3 kanały tematyczne TVP.

Telewizja publiczna będzie miała w sumie 11 programów w SD lub 5 w HD, o czym sama zdecyduje.

Przypomnijmy, że aby oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej, trzeba mieć telewizor ze wbudowanym tunerem MPEG-4 lub dokupić sam dekoder MPEG-4 i podłączyć go do telewizora. Sygnał analogowy ma zostać wyłączony do 31 lipca 2013 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...