reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowany CSB TV z Radio Kaszëbë na 13E od 1 sierpnia

dodano: 2010-07-21 10:41 | aktualizacja: 2010-07-23 10:48
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Inf. własna/Pressserwis

CSB TV Logo Kaszubski kanał regionalny CSB TV otrzymał koncesję - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nagle złapała wiatr w żagle i rozstrzyga wniosek za wnioskiem. To kolejna, po Canal+ Sport 3, koncesja przyznana w ostatnich dniach. Wiadomo już także, że kanał zainauguruje emisję zgodnie z planem. Niekodowane testy na 13°E ruszą jeszcze w lipcu lub w sierpniu, a regularna emisja wystartuje we wrześniu. Wraz z przekazem na satelicie pojawi się także Radio Kaszëbë.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypuszczalnie emisja będzie prowadzona z nowego transpondera operatora RRsat Global Communications Network, który będzie uruchomiony w miejscu analogowego kanału TV 5 Monde Europe (wg pierwotnych zapowiedzi ma zostać wyłączony 27 lipca). Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja SAT Kuriera, RRsat Global Communications Network już wynajął tp. 6 i rozdysponował niemal większość pojemności, a jednym z nadawców jest grupa Media Kaszëbë - właściciel koncesji na emisję CSB TV.

Na ramówkę CSB TV złożą się magazyny tematyczne m.in. o turystce i sportach wodnych oraz codzienne pasmo informacyjne z wiadomościami z Pomorza. Pozostałą część ramówki wypełnią zakupione produkcje. CSB TV ma w planach nadawać część programu w języku kaszubskim, np. emisję bajek z kaszubskim dubbingiem.

Inicjatorem kaszubskiej telewizji jest Artur Jabłoński, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Liczy na 2 mln widzów, choć według danych zrzeszenia po kaszubsku mówi mniej niż 200 tys. osób. Dlatego stacja chce pokazywać część programów w języku polskim. Media Kaszëbë zamierza przekazywać głównie informacje o regionie oraz obszerną część rozrywkową. Spółka prowadzi z operatorami pierwsze rozmowy w sprawie dystrybucji. Udało się już nawiązać współpracę z TVS, działająca od dwóch lat śląską Telewizją Silesia.

W sierpniu CSB TV będzie emitować testy, a oficjalny przekaz startuje we wrześniu. Emisja będzie całodobowa.

Przypuszczalne parametry techniczne:

Hot Bird 9 (13,0°E)
tp. 6
częstotliwość: 11,320 GHz
polaryzacja: V (pionowa)
SR: 27500
FEC: 3/4
DVB-S/QPSK
Kodowanie: brak (FTA)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena radiowa Maximum FM+DAB

Jedyna antena do odbioru równocześnie analogowego radia FM i cyfrowego...

110 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...
reklama