reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Włoski Tiscali z usługą Tooway Eutelsatu

dodano: 2010-07-22 17:01 | aktualizacja: 2010-07-22 17:20
autor: Anita Dąbek | źródło: Eutelsat

eutelsat_logo_good.jpg Tiscali, jedna z głównych, niezależnych, włoskich firm telekomunikacyjnych, i Eutelsat Communications podpisali umowę, która pozwoli Tiscali rozszerzyć gamę produktów szerokopasmowych o usługę satelitarną skierowaną do gospodarstw domowych we Włoszech poza zasięgiem szybkich sieci naziemnych. Tiscali BroadbandSat korzysta z technologii Tooway spółek Eutelsat Communications i Skylogic.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wybór Tooway przez Tiscali pozwoli mu potrzeć do 12% ludności Włoch bez łącza ADSL lub światłowodu. Tooway to pierwsze dwukierunkowe satelitarne rozwiązanie szerokopasmowe w Europie, oferujące szybkość i koszty porównywalne do ADSL. Serwis opiera się na pokryciu satelitów Eutelsat i doświadczeniu spółki zależnej Skylogic oraz na technologiach opracowanych przez ViaSat. W Europie Tooway obsługuje już klientów w ponad 20 krajach, w tym Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii i Irlandii.

Rozwiązanie Tooway składa się z małej anteny satelitarnej i modemu podłączonego do komputera za pośrednictwem sieci Ethernet, co daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do łączy szerokopasmowych po prostym montażu. Bez konieczności połączenia telefonicznego, usługa zapewnia dwukierunkowy bezprzewodowy dostęp do Internetu z prędkością 3,6 Mb/s do komputera i 512 kb/s z komputera. Tooway jest dostarczany za pomocą pojemności pasma Ka satelity HOT BIRD 6 (13E). Od wiosny 2011 r. usługa będzie dostępna z satelity KA-SAT Eutelsatu, co pozwoli zwiększyć prędkość do 10 Mb/s.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...