Polskie siatkarki z Rosjankami towarzysko w PS

dodano: 2010-08-02 12:25 | aktualizacja: 2010-08-02 12:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: polsatsport.pl

W pierwszym rozegranym w Sopocie towarzyskim meczu polskie siatkarki pokonały Rosję 3:0 (26:24, 25:17, 25:23). Rewanż odbędzie się w poniedziałek 2 sierpnia także w Sopocie. Nasze siatkarki przygotowują się do turnieju World Grand Prix, który w piątek 6 sierpnia rozpocznie się w Gdyni. Drugi mecz towarzyski Polek z Rosjankami w poniedziałek 2 sierpnia od godz. 18.00 w Polsacie Sport.

W każdym secie dość wyraźnie prowadziły mistrzynie świata, ale gospodynie, głównie dzięki udanym zmianom trenera Jerzego Matlaka, dobrej zagrywce oraz dopingowi ponad tysiąca kibiców, zdołały za każdym razem odrabiać straty i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W pierwszej partii Rosjanki wygrywały 19:15, w drugiej 3:0, a w trzeciej nawet 16:9.

W ostatnim secie za sprawą zagrywki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty był remis 19:19, a po ataku tej samej zawodniczki, przy drugiej piłce meczowej, polski zespół zdobył decydujący punkt.

W zespole Rosji zabrakło, wbrew pierwotnym zapowiedziom, Lubow Sokołowej. Najlepsza siatkarka Europy 2006 roku miała dołączyć do kadry pod koniec lipca. Podopieczne trenera Władimira Kuziutkina trenują w Kielnarowej koło Rzeszowa od 20 lipca.

Polska - Rosja 3:0 (26:24, 25:17, 25:23)

Polska: Milena Sadurek, Joanna Kaczor, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Barańska, Katarzyna Gajgał, Paulina Maj (libero) oraz Mariola Zenik, Katarzyna Skorupa, Berenika Okuniewska, Karolina Kosek, Joanna Szczurek.