reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Międzynarodowa siatkarska telewizja Polsatu?

dodano: 2010-08-19 16:35 | aktualizacja: 2010-08-19 17:37
autor: Anita Dąbek | źródło: sport.pl

Polsat logo od 2006 Według nieoficjalnych informacji, Telewizja Polsat ma w planach uruchomienie międzynarodowego kanału telewizyjnego poświęconego siatkówce. Już od jakiegoś czasu telewizja Zygmunta Solorza-Żaka, która jest doskonale znana przez zagorzałych fanów siatkówki, prowadzi rozmowy z Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej (FIVB), Europejską Konfederacją Piłki Siatkowej (CEV) oraz federacjami i nadawcami telewizyjnymi innych krajów. Rozmowy te mają na celu stworzenie międzynarodowego kanału siatkarskiego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pod koniec 2014 roku w Polsce rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Będzie to świetna okazja dla Telewizji Polsat, by zgromadzić przez telewizorami wielu widzów, a co za tym idzie, umocnić swoją pozycję na polskim rynku. Siatkówka jest drugą, po piłce nożnej, najpopularniejszą dyscypliną sportu w Polsce. Mistrzostwa będą świetną okazją na wypromowanie polskiej piłki siatkowej, co z pewnością jest w planach Polsatu.

Na chwilę obecną udało się ustalić, że prowadzone są rozmowy między innymi z Brazylią, Rosją, Japonią i Włochami. Jeśli zakończą się one sukcesem, będzie można liczyć na transmisje z meczów lig tych właśnie krajów w nowym, międzynarodowym kanale. Telewizja miałaby zasięg ogólnoświatowy i byłaby podzielona na ośmiogodzinne bloki, dopasowane do poszczególnych stref czasowych.

Marian Kmita, szef sportowy Polsatu, powiedział: Dzieje się, dzieje. To jest bardzo tajny projekt. Pracujemy nad nim, ale nie chcę o tym zbyt wiele mówić nawet nie z obawy przed jakąś krajową konkurencją, ale bardziej zagraniczną. Dopóki nie dostaniemy od FIVB pełnej akceptacji i wyłączności, nie chcę o tym opowiadać. Biały wywiad działa, a polskie media czytają także różni ludzie z zagranicy. Za dużo pracy nas to kosztowało, zainwestowaliśmy też trochę pieniędzy, żeby teraz to stracić.

- Jesteśmy stroną wiodącą w tym projekcie, naszym głównym partnerem jest FIVB, do tego kilka federacji, kilka telewizji na świecie i, jak to zazwyczaj bywa w takim mieszanym towarzystwie, droga formalna do konkretów jest dość daleka. Jesteśmy też przygotowani na wariant pesymistyczny, w którym zostaniemy tylko my jako Polsat i FIVB jako dwie strony zainteresowane tym projektem. Myślę, że potrzebujemy jeszcze około 12 miesięcy żeby pojawiły się jakieś konkrety - dodaje.

- Jesteśmy przygotowani pod względem technicznym, problemem są krajowe prawa telewizyjne. Prezes Mirosław Przedpęlski ruszył w świat od Japonii przez Brazylię po USA, gdzie rozmawia z prezesami federacji i stacji telewizyjnych. Jeśli będziemy mieli dwóch, trzech partnerów, kanał World Volleyball ruszy - zaznacza.

Telewizja Polsat zdążyła już zaprezentować swoje możliwości względem relacji ze spotkań siatkarskich - podczas meczu towarzyskiego Polska - Brazylia w dniu 18 sierpnia br. Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej mieli okazję śledzić w HD bezpośrednią relację z meczu, opatrzoną w informacje, siatkę linii, etc., dzięki czemu mieli na bieżąco pogląd na wszystkie błędy sędziów czy graczy. System został stworzony przez stację Polsat Sport.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...