reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES ASTRA podejmuje inicjatywę 3DTV

dodano: 2010-09-02 10:48 | aktualizacja: 2010-09-02 11:39
autor: Anita Dąbek | źródło: SES

astra_nowe_logo Operator satelitarny SES ASTRA podejmuje nową inicjatywę, polegającą na wspieraniu wprowadzenia telewizji 3D w Europie. W ramach tej inicjatywy, branża osiągnęła porozumienie co do minimum specyfikacji technicznych dla wprowadzenia telewizji 3D. Inicjatywa jest wspierana przez SES ASTRA i głównych europejskich nadawców, w tym publiczne i prywatne kanały telewizyjne, jak również przedstawicieli branży elektroniki użytkowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wstępna transmisja satelitarna 3D będzie używać formatów side-by-side (dla rozdzielczości 1080i) lub top-bottom (dla rozdzielczości 720p), które czynią ją zgodną z obowiązującymi dekoderami High Definition (HD). Side-by-side i top-bottom są dwoma formatami nadawczymi dla transmisji satelitarnych 3D, zgodnie z którymi dwa zdjęcia są umieszczane poziomo lub pionowo w jednej klatce. Dostarczenie dwóch różnych obrazów dla lewego i prawego oka jest konieczne w celu stworzenia dla widza doświadczenia stereoskopowego 3D. Niekodowane usługi 3D będą sygnalizowane za pomocą mechanizmów określonych w zaktualizowanym standardzie Digital Video Broadcasting (DVB), który pozwoli na automatyczne przełączanie wyświetlacza z emisji 2D do 3D i z 2D do 3D.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...