reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak działa wszechświat? Odpowiedź w Discovery Science

dodano: 2010-09-08 14:39 | aktualizacja: 2010-09-08 17:38
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Science

discovery science Czym tak naprawdę był Wielki Wybuch? Jak powstały pierwsze cząsteczki, z których zbudowane jest nie tylko ludzkie ciało, ale także gwiazdy świecące nad naszymi głowami? Czy supermasywne czarne dziury mogą nam w przyszłości zagrozić, a Układ Słoneczny jest niepowtarzalny? Jak wygląda proces narodzin planety? Przeżyj razem z Discovery Science fascynującą podróż do najskrytszych zakątków kosmosu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Jak działa wszechświat?" (ang. How the Universe Works)
Premiera: poniedziałek, 20 września, godz. 22:30 na kanale Discovery Science
Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki, godz. 22:30

13,7 miliarda lat temu w miejscu, w którym teraz żyjemy, nie było nic – ani przestrzeni, ani czasu. Nagle z nicości wyłoniła się nieskończenie gorąca i gęsta chmura, która w ułamku sekundy rozszerzyła się od rozmiarów mikroskopijnej cząsteczki do ogromnego kosmosu, który dziś możemy obserwować.

Dowiedz się, dlaczego to właśnie galaktyki utrzymują konstrukcję całego wszechświata. Wyrusz w podróż w czasie, aż do dnia Wielkiego Wybuchu, który zadecydował o kształcie znanego nam kosmosu na kolejne 13 miliardów lat! Czarne dziury czające się w sercach galaktyk i tajemnicza ciemna materia, która niczym klej spaja je w całość, od wielu lat fascynują ludzi. Zajrzyj w samo serce tych gwiezdnych tworów i poczuj siłę, jaką dysponują! Zanurz się w gwiezdnym pyle, poczuj ciepło Słońca i odkryj, Jak działa wszechświat!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...