reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przekroczenie 100 Gb/s

dodano: 2010-09-09 17:16 | aktualizacja: 2010-09-09 17:40
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: PLIX

internet Ruch internetowy obsługiwany przez warszawski punkt wymiany ruchu internetowego PLIX przekroczył granicę 100 gigabitów na sekundę. Tym samym dołączył do klubu największych światowych punktów IXP (Internet eXchange Point). Dołączył symbolicznie, ponieważ był znaczącym członkiem tego klubu już od dłuższego czasu. Według globalnego rankingu prowadzonego przez organizację Packet Clearing House obejmującego 518 punktów IXP na świecie, PLIX znajduje się na 15 miejscu pod względem wielkości obsługiwanego ruchu oraz na 9 miejscu pod względem liczby podłączonych sieci.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
PLIX jest największym polskim punktem wymiany ruchu internetowego. Działając od 2006 roku jest miejscem, w którym spotykają się sieci operatorów telekomunikacyjnych i dostawców treści. Upraszczając, można powiedzieć, ze efektem działania PLIX jest "szybki Internet" z punktu widzenia użytkowników końcowych.

- Wraz ze wzrostem ruchu w PLIX widzimy coraz większe zainteresowanie Polską ze strony CDN (Content Delivery Networks - systemy dystrybucji dostarczania treści), które chcą umieścić swoje węzły w PLIX. Cieszy nas to, bo oznaczać to będzie jeszcze szybszy dostęp do np. treści wideo dla polskich internautów - mówi Sylwester Biernacki, Prezes Zarządu PLIX Sp. z o.o., obsługującej warszawski węzeł.

Przekroczenie 100 Gb/s ruchu w PLIX to także znaczący moment dla polskiego Internetu. Polska postrzegana zaczyna być zagranicą jako znaczący rynek dla dostawców treści, szczególnie multimedialnych. W efekcie możemy spodziewać się inwestycji w polskojęzyczne wersje portali i usług największych globalnych graczy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...