reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i Pokój od 1 października w nowej oprawie

dodano: 2010-09-15 14:49 | aktualizacja: 2010-09-15 14:58
autor: Anita Dąbek | źródło: Wojna i Pokój

Wojna i Pokój Już 1 października 2010 roku rusza nowa oprawa kanału Wojna i Pokój - jedynego w Polsce kanału telewizyjnego prezentującego kino rosyjskie. Zarówno logotyp, jak wszystkie pozostałe elementy identyfikacji kanału, podkreślają jego stricte filmowy charakter, subtelnie uwydatniając skupienie na kinematografii rosyjskiej poprzez umieszczenie w logotypie barw rosyjskiej flagi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Zależy nam na tym, aby nowy logotyp budził w widzu precyzyjne skojarzenie: że ma do czynienia z kanałem filmowym, na którym zobaczy pełną panoramę rosyjskiego kina: od najnowszych komercyjnych hitów po arcydzieła klasyki - mówi Katarzyna Jesień, dyrektor kanału Wojna i Pokój.

Kanał Wojna i Pokój, laureat prestiżowej nagrody Hot Bird TV Award 2009, zwanej „satelitarnym Oscarem”, prezentuje dorobek jednej z największych i najważniejszych kinematografii świata: nowe i najnowsze kino rosyjskie, hity rosyjskich box office’ów,  filmy nagradzane na międzynawowych festiwalach, arcydzieła klasyki i najlepsze seriale.

Filmy prezentowane są w stałych cyklach tematycznych:
  • „Prosto z kina” - polskie premiery telewizyjne najnowszego kina rosyjskiego,
  • „Prosto z kina. Debiuty” - najnowsze i najoryginalniejsze filmy debiutantów,
  • „Oblicza wojny” - najbardziej poruszające kino wojenne,
  • „Perły klasyki” - najwybitniejsze arcydzieła radzieckiej klasyki,
oraz w postaci „wydarzeń specjalnych”, takich jak:
  • Retrospektywy twórczości najważniejszych twórców rosyjskiego kina: Nikity Michałkowa, Andrieja Tarkowskiego, Aleksieja Bałabanowa, Leonida Gajdaja i innych,
  • cykle specjalne np.: „Propaganda we współczesnym kinie rosyjskim”, ”Filmowe oblicza rosyjskiej kontrkultury”, „Tydzień z rosyjską fantastyką” „Bestsellerowe powieści Borisa Akunina na małym ekranie”; „Szkice do portretu kobiety”, „Wielkie biografie XIX wiecznych pisarzy rosyjskich” i wiele innych.
Kanał Wojna i Pokój dostępny jest w pakiecie „Hity filmowe” na kanale 24. telewizji nowej generacji n, TNK HD i sieciach kablowych, 18 godzin na dobę, 7 dni w tygodniu. Widzowie mogą oglądać filmy po polsku, albo po rosyjsku – do wyboru, w wersji oryginalnej, lektorskiej, albo z napisami.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...