reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czeka nas spadek wielkości dostaw dekoderów?

dodano: 2010-09-22 11:43 | aktualizacja: 2010-09-22 15:56
autor: Anita Dąbek | źródło: broadband tv news

Liczba dekoderów dostarczonych w branży pay-TV osiągnęła rekordowy poziom w 2009 roku - w sumie 127 mln sztuk. Jednak pomimo tego 3% wzrostu, TV Technology Market Monitor Screen Digest informuje, że wartość sektora spadła do 9,2 mld euro i spodziewa się dalszego spadku w 2010 roku. Analityk twierdzi, że spadek wartości będzie towarzyszył spadkowi wielkości dostaw do 120 mln, pierwszy spadek od 2001 r.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Znacznie więcej jednostek zostało dostarczone do czterech największych zachodnich operatorów płatnej telewizji, niż do całego chińskiego rynku pay-TV. Screen Digest przewiduje, że wzrost zostanie przywrócony w 2011 r., kiedy operatorzy sieci kablowych przejdą na transmisję cyfrową - proces, który wcześniej został wstrzymany przez niepewność gospodarczą.

Motorola jest numerem jeden pod względem dostaw dekoderów, a następnie są Pace i Technicolor, choć różnica między producentami jest niewielka. Motorola została jednocześnie liderem na rynku zarówno pod względem przychodów, jak i wielkości dostaw. Echostar miał najwyższą średnią cenę sprzedaży dekoderów.

Czterej najwięksi producenci mieli 44% rynku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...