reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BenQ VW 2420H: pierwszy smukły LED z matrycą VA

dodano: 2010-10-01 16:51 | aktualizacja: 2010-10-01 17:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: BenQ

BenQ VW 2420H mini 1.jpg Już w październiku br. pojawi się na polskim rynku smukły monitor BenQ VW2420H - jeden z pierwszych na świecie 24 calowy monitor LED z wysokiej jakości matrycą VA (Vertical Allignment) o dużym kątowym zakresie doskonałej widoczności obrazu - 178 / 178 stopni, z dynamicznym kontrastem 20 mln:1 (statyczny 3.000:1) oraz wbudowaną technologią Senseye Human Vision, która zapewnia pełniejszy, ostrzejszy i bogatszy w detale obraz, także w ciemnych scenach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wbudowane sześć ustawień dla najczęściej spotykanych zastosowań-aplikacji tj.: Gry, Film, sRGB, Standard, Zdjęcia i Eco, pozwalają użytkownikowi na szybkie dostosowanie parametrów obrazu do aktualnych potrzeb. Monitor ma 4 gniazda: DVI-D, D-Sub, HDMI 1.3 oraz gniazdo słuchawek.

BenQ VW2420H jest pierwszym z serii monitorów VW, która zaprojektowana została dla konsumentów o wysokich wymaganiach pod względem estetyki, jak również możliwości i parametrów technicznych. Obudowa monitorów nawiązuje do nagrodzonego projektu obudowy (2010 iF Design Award) wykorzystującymi motyw złotego pierścienia jako podstawy monitora, z ładnymi zaokrągleniami i nowatorską linią stylistyczną.

Panele z technologią VA (Veritac Alligment), w jakie wyposażono serię VW, oferują lepsze odwzorowanie barw, mają ultra wysoki kontrast, znacznie lepsze jest wyświetlanie czerni tzw. zero bright dot (ZBD) i zdolność do zminimalizowania efektu utraty jasności przez panel. Wyświetlanie głębokiej czerni oznacza, że panele VA charakteryzują się lepszym kontrastem, lepszą reprodukcją detali obrazu w ciemnych scenach filmowych. Panele VA, są również znane z szerokich kątów widzenia obrazu (178/178 stopni) w porównaniu do tradycyjnych paneli TN (Twisted Nematic), co w praktyce oznacza większą wygodę oraz możliwość jednoczesnego oglądania obrazu przez większą liczbę osób – patrzących na monitor z boku (pod mniejszym kątem w stosunku do ekranu).

Monitor korzysta ze sprawdzonej technologii Senseye Human Vision, co więcej, obraz w trybie sRGB powstaje w procesie 8. bitowy (16.7 miliona kolorów).

Cena i gwarancja
BenQ VW2420H dostępny będzie w Polsce w październiku br. w sugerowanej cenie detalicznej 989 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesiące door-to-door.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...