reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Czekając na sobotę” w HBO

dodano: 2010-10-06 12:54 | aktualizacja: 2010-10-06 13:00
autor: Anita Dąbek | źródło: HBO

HBO „Czekając na sobotę” w reżyserii Ireny i Jerzego Morawskich to nowy dokument wyprodukowany przez HBO Central Europe. Film pokazuje świat młodych ludzi, którym los zostawił w spadku beznadzieję i niechęć do robienia czegokolwiek poza czekaniem na sobotnią dyskotekę. Świat wydawałoby się obcy, odległy, który istnieje tuż za rogiem. Premiera telewizyjna filmu odbędzie się w niedzielę, 24 października o godz. 22.00 w HBO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokument „Czekając na sobotę” opowiada o nudzie i rozrywce na prowincji. Dla bohaterów filmu sobota jest spełnieniem, ładowaniem akumulatorów na kolejny, monotonny tydzień, odstresowaniem się, piciem i oglądaniem w dyskotece erotycznego show. Czekanie staje się sensem życia, a sobota wypełnia je magią. Dotknięcie erotycznej gwiazdki z dyskoteki, nakręcenie jej występu telefonem komórkowym i oglądanie tych filmów to tematy do rozmów na kolejny tydzień. Potem spotykają się przy piwie, w autobusowej wiacie, snując opowieści o minionych dyskotekach, o bójkach, dziewczynach i planach, które nie sięgają dalej niż kolejna sobota. Mimo to są pełni optymizmu, a ich świat, wbrew obawom niektórych, wcale nie jest taki szary i nieciekawy.

Wyprodukowany przez HBO Central Europe dokument „Czekając na sobotę” wyreżyserowany został przez Irenę i Jerzego Morawskich, twórców kontrowersyjnej „Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym”. Morawscy są także autorami społecznie zaangażowanych seriali dokumentalnych: „Serce z węgla” o współczesnym Śląsku oraz „Kochankowie z Internetu” o poszukiwaniu miłości w wirtualnym świecie.

Premiera filmu „Czekając na sobotę” odbędzie się w niedzielę, 24 października o godz. 22.00 w HBO. Powtórki będzie można oglądać w HBO2 w środę, 27 października o godz. 22.00 (w paśmie Bez cenzury) oraz w piątek 29 października o godz. 23.20.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...