reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „Prosto z kina” w listopadzie

dodano: 2010-10-18 10:05 | aktualizacja: 2010-10-18 12:36
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Wojna i Pokój

Wojna i Pokój W listopadzie br. na kanale filmowym Wojna i Pokój będzie emitowany cykl „Prosto z kina”. Są to najnowsze filmy rosyjskojęzyczne, które na antenie kanału filmowego Wojna i Pokój będą mieć swoją polską premierę telewizyjną. W listopadzie, wśród prezentowanych tytułów, znajdą się wysokobudżetowe hity, poruszające kino autorskie, najlepsze filmy z Kazachstanu oraz tytuły obsypywane nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Koroliew", dramat, reż. Jurij Kara, Rosja 2007
Rosja, lata 30. Siergiej Koroliew, inżynier mechanik, konstruktor rakiet i statków kosmicznych, marzyciel i wizjoner, zaczyna z podobną sobie grupą szaleńców pracę nad wysłaniem człowieka w kosmos. Wkrótce, uznany za wroga narodu i szpiega, zostaje zesłany na Syberię.
Matka wynalazcy rozpoczyna dramatyczny bój o jego życie…

Emisja: poniedziałek, 1 listopada, godz. 21:00

"W grze", sensacyjny, sci-fi, reż. Paweł Sanajew, Rosja 2009
W grze 2. Nowy poziom, sensacyjny, sci-fi, reż. Paweł Sanajew, Rosja 2010
Grupa przyjaciół zwycięża turniej gier komputerowych i w nagrodę otrzymuje pilotażowy egzemplarz zupełnie nowej gry. Pod jej wpływem każdy z uczestników w prawdziwym życiu nabywa umiejętności zdobyte w świecie wirtualnym: snajperskie oko, walkę wręcz, mistrzowskie prowadzenie samochodu. Szybko okazuje się, że ktoś będzie chciał wykorzystać ich zdolności w realnym świecie… Wielki przebój rosyjskich kin!

Emisja: piątek, 5 listopada, godz. 21:00
sobota, 6 listopada, godz. 21:00

"Jedna wojna", dramat, reż. Wiera Głagoliewa, Rosja 2009
Ostatnie dni II wojny światowej, wyspa na dalekiej północy Rosji zamieszkała przez zesłane kobiety i ich dzieci – owoce haniebnych związków z niemieckimi żołnierzami. Jednak zwycięski koniec wojny zesłanym kobietom nie przynosi nadziei - na wyspę przybywa major NKWD, z zadaniem likwidacji obozu „wrogów ludu”…

Emisja: poniedziałek, 8 listopada, godz. 21:00

"O czym rozmawiają mężczyźni", komedia, reż. Dmitrij Diaczenko, Rosja 2010
Czterej koledzy - mężczyźni w średnim wieku, postanawiają wyrwać się ze swoich biur, opuścić żony, dzieci, kochanki i wyjechać razem na koncert. Setki kilometrów i długie godziny spędzone w samochodzie sprzyjają szczerym, niezwykle zabawnym i niekończącym się rozmowom: o związkach i miłościach, wierności i zdradzie, młodzieńczych marzeniach i późniejszych rozczarowaniach, ale przede wszystkim, rzecz jasna, o kobietach. Jeden z największych tegorocznych hitów rosyjskiego kina!

Emisja: piątek, 12 listopada, godz. 21:00

"Kromow", dramat historyczny, reż. Andriej Razienkow, Rosja 2009
Paryż, rok 1916. Pułkownik Aleksiej Kromow zostaje mianowany attache wojskowym Imperium Rosyjskiego we Francji, stając się tym samym dysponentem 250 milionów rubli w złocie przeznaczonych na zakup sprzętu wojskowego dla rosyjskiej armii. Tymczasem Rosją wstrząsa rewolucja, wielkie imperium przestaje istnieć, a pułkownik staje się celem dla tych, którzy chcą zagarnąć fortunę…

Emisja: sobota, 13 listopada, godz. 21:00

"Nowa Ziemia", dramat sensacyjny, reż. Aleksandr Mielnik, Rosja 2008
Grupa więźniów: najgroźniejszych przestępców,  zbrodniarzy i szaleńców, zostaje wysłana do kolonii karnej - zapomnianego przez Boga miejsca na końcu świata. Skazani natychmiast ustalają hierarchię i zasady życia na wyspie, zgodnie z którymi przetrwać będą mogli tylko najsilniejsi. Jeden z więźniów odłącza się od grupy, ale gdy wyczerpany chłodem i głodem powróci, odkryje przerażającą prawdę o barbarzyńskich stosunkach panujących w kolonii… W roli głównej znany z Powrotu i Wygnania Konstantin Ławronienko.

Emisja: piątek, 19 listopada, godz. 21:00

"Człowiek z Bulwaru Kapcunynek", komedia, reż. Ałła Surikowa, Rosja 2010
Młoda Amerykanka zafascynowana radziecką sztuką filmową przyjeżdża do Rosji, by w ojczyźnie swych przodków nakręcić „chwytający za serce” film. Trafia do centrum „lokalnej bohemy” – klubu szefa miejscowej mafii, który wietrząc okazję łatwego zarobku, wnet zamienia się w miłośnika sowieckiej kinematografii i producenta filmowego… Sequel przeboju sprzed lat, kultowego radzieckiego westernu „Człowiek z Bulwaru Kapucynów”.

Emisja: niedziela, 21 listopada, godz. 21:00

"Reketier", sensacyjny, reż. Akan Satajew, Kazachstan 2007
Utalentowany bokser, mistrz Kazachstanu, otrzymuje od lokalnego gangu propozycję współpracy. Od wyłudzania haraczy na bazarach, przez rozboje, po pracę dla najważniejszych biznesmenów Ałma-Aty - wraz z rodzącym się kapitalizmem wspina się coraz wyżej po szczeblach przestępczej kariery i zostaje prawą ręką szefa kazachskiej mafii…

Emisja: poniedziałek, 22 listopada, godz. 21:00

"Kod Apokalipsy", sensacyjny, reż. Wadim Szmieliew, Rosja 2007
Islamscy terroryści grożą zdetonowaniem ładunków nuklearnych ukrytych w różnych częściach świata. Seksowna superagentka FSB, czyli rosyjska Bond w spódnicy (od włoskich projektantów!), przemierzy m.in. Paryż, Florencję i Kuala Lumpur, by powstrzymać terrorystów i uchronić świat przed zagładą. Jeden z najbardziej kasowych filmów rosyjskich 2007 roku!

Emisja: piątek, 26 listopada,21:00

"Zagubiony", thriller mistyczny, reż. Akan Satajew, Kazachstan 2009
Małżeństwo podróżujące drogą wśród kazachskich stepów traci orientację i zmuszone jest spędzić noc w samochodzie. Rankiem okazuje się, że kobieta oraz syn zniknęli. Poszukiwania wiodą do samotnego domu wśród pól, zamieszkałego przez tajemniczego starca i młodą kobietę… Kazachski thriller mistyczny w duchu Davida Lyncha, pokazywany m.in. na festiwalu w Toronto.

Emisja: poniedziałek, 29 listopada, godz. 21:00

"Euforia", dramat, reż. Iwan Wyrypajew, Rosja 2006
Poruszająca pięknem historia niespodziewanej, gwałtownej, wprawiającej w oszołomienie miłości, na tle bezkresnych przestrzeni stepów i leniwie płynącego Donu. Filmowy debiut reżyserski Iwana Wyrypajewa (autora m.in. „Tlenu”); wysmakowane, zapierające dech zdjęcia; Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym i nagroda w Wenecji.

Emisja: poniedziałek, 15 listopada, godz. 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 790 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...