reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pilotażowy odcinek „1920. Wojna i miłość” w TVP1

dodano: 2010-10-26 15:46 | aktualizacja: 2010-10-26 16:40
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Już 11 listopada br. Jedynka zaprezentuje pilotażowy odcinek nowej produkcji „1920. Miłość i wojna”, cały cykl zostanie wyemitowany wiosną 2011 r. Serial opowiada o burzliwym okresie od odzyskania niepodległości do wojny z Armią Czerwoną. W filmie występują m.in. Mirosław Baka (J. Piłsudski), Danuta Stenka, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek i Krzysztof Globisz.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„1920. Miłość i wojna” to pierwszy serial, który opisuje jeden z najważniejszych okresów w dziejach Polski - walkę o niepodległość w 1920 roku. Serial historyczno - sensacyjny z elementami przygodowymi rozpoczyna się w 1918 roku  w pogrążonej chaosem Rosji. Władka, Bronka i Józefa poznajemy latem 1918 roku. Bronek Jabłoński (Jakub Wesołowski) jest oficerem rosyjskiej armii. Wpada w sidła bolszewickiego oddziału dowodzonego przez okrutnego Tkaczenkę, ale udaje mu się zbiec. Władek Jarociński (Wojciech Zieliński) ze Śremu, żołnierz pruskiej armii i Józef Szymański (Tomasz Borkowski), matematyk ze Lwowa, oficer Legionów w CK Armii (wojsk monarchii austrowęgierskiej) stają naprzeciw siebie w bitwie. Józefowi udaje się wyrwać z niemieckiego okrążenia. Władek, przypadkowo, wbrew własnej woli, zostaje dezerterem. Wkrótce do uciekinierów dołącza Bronek. Całą trójkę zatrzymuje niemiecka żandarmeria. Trafią do obozu internowania. 11 listopada 1918 roku przynosi niepodległość. Trzej koledzy wyruszają w kierunku Warszawy. Czeka ich walka, zdrada, i miłość.

W roli Piłsudskiego zobaczymy Mirosława Bakę, a w pozostałych rolach m.in.: Karolinę Chapko, Monikę Kwiatkowską, Danutę Stenkę i Krzysztofa Globisza. Zdjęcia będą realizowane w okolicach Warszawy i Rzeszowa.

Od 5 marca do połowy maja 2011 r. TVP1 wyemituje trzynaście odcinków nowego serialu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...