reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy Firefox 4 w wersji mobilnej

dodano: 2010-11-08 10:20 | aktualizacja: 2010-11-08 14:48
autor: Karol Czechowicki | źródło: Mozilla

beta firefox.jpg Mozilla przygotowała nową betę Firefoksa 4 w wersji mobilnej. Przeglądarka jest dostępna w wersji dla platformy Android lub Nokia Maemo. Poprzednia wersja beta przyniosła wiele komentarzy i uwag, które były podstawą usprawnień, między innymi redukujących zużycie pamięci, poprawiających renderowanie tekstu, zmniejszających o 60 proc. rozmiar instalacji w wersji dla systemu Android z ok. 43MB do 17MB.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mozilla zastrzega jednak, że w przypadku Androida - ze względu na pewne ograniczenia techniczne systemu - w czasie aktualizacji nie zostają usunięte wszystkie pliki z poprzedniej wersji. Dlatego w celu odzyskania miejsca na dane rekomendowane jest wcześniejsze odinstalowanie dotychczasowej wersji beta przed instalacją nowej wersji.

Do nowości w tej wersji mobilnego Firefoksa należą też nowy wygląd, możliwość łatwego dzielenia się odnośnikami z przyjaciółmi z poziomu Site Menu oraz funkcja cofnięcia zamknięcia karty przeglądarki. Dodatkowo najnowsza wersje beta działa bardziej płynnie przy takich funkcjach, jak zoomowanie oraz szybciej wczytuje strony. Na platformie Andorid w wersji 2.2 w teście Javascript SunSpider zanotowano 25 proc. poprawy szybkości.

W kolejnej wersji beta planowane jest dodanie akceleracji sprzętowej, która przyspieszy przewijanie i zoomowanie stron a także umożliwi wideo w standardzie HTML 5. Trwają również prace nad poprawą szybkości reagowania przeglądarki w trakcie początkowej synchronizacji Friefox Sync. Aktualna wersja beta została również wyposażona w przycisk "Feedback" do przekazywania komentarzy i raportów o błędach (na podobnej zasadzie, jak działa to w przypadku "dużej" wersji Firefoksa).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...