reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podgląd w Wyszukiwarce - nowa funkcja od Google

dodano: 2010-11-10 10:30 | aktualizacja: 2010-11-10 18:53
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Google

google_sm.gif Google przedstawiło nową funkcję wyszukiwania o nazwie Podgląd w Wyszukiwarce - szybkie i interaktywne narzędzie, które tworzy wizualny podgląd wyników wyszukiwania i pomaga określić, jak wygląda dana witryna. Ostatnim udoskonaleniem wyników wyszukiwania Google był Google Instant, który przewiduje wyniki wyszukiwania w trakcie wpisywania zapytania przez użytkownika. Rozwiązanie to znacznie oszczędza czas wyszukiwania informacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na tym jednak nie kończy się proces wyszukiwania. Po wstępnym uzyskaniu odpowiednich wyników wyszukiwania użytkownik musi wybrać stronę, którą odwiedzi. Funkcja Podgląd w Wyszukiwarce (Instant Previews) ułatwi podjęcie decyzji poprzez:
  • Szybkie porównanie wyników: Wizualne porównanie wszystkich wyników i możliwość zobaczenia wyglądu witryny pomogą w odnalezieniu odpowiedniej strony.
  • Podkreślenie istotnych treści: Fragmenty tekstu zawierające wyszukiwane wyrażenie zostają podświetlone, dzięki czemu łatwiej można określić, czy na danej stronie znajduje się to, czego szuka użytkownik.
Żeby wypróbować funkcję, należy kliknąć jednokrotnie na szkło powiększające, znajdujące się obok tytułu wyniku wyszukiwania, który zainteresuje użytkownika. Wizualny podgląd witryny pojawi się z prawej strony wyników wyszukiwania. Teraz wystarczy już tylko umieścić kursor myszy na dowolnym innym wyniku, żeby zobaczyć jego podgląd. Użytkownicy, którzy od niedawna nie korzystają z myszy podczas nawigacji w Google, mogą wyświetlić podgląd, naciskając klawisz strzałki w prawo.

W powyższym przykładzie podgląd pojawia się z prawej strony. W pomarańczowym polu podświetlone zostało automatycznie miejsca występowania wyszukiwanych haseł.

Funkcja Podgląd Wyszukiwania jest pomocna podczas wykonywania większości zadań wyszukiwania. Wyobraźmy sobie na przykład, że użytkownik zamierza powrócić do oglądanej w przeszłości strony - korzystając z podglądu, szybko znajdzie wcześniej odwiedzoną witrynę. Jeśli użytkownik szuka z kolei strony firmowej, to najczęściej posiada ona rzucające się w oczy logo i styl, dzięki czemu łatwo odróżnić ją od innych. Inny przykład to poszukiwanie strony zawierającej informacje przedstawione w określonej formie wizualnej, np. tabeli.

Funkcja Instant Previews dostępna jest od dziś, w ciągu kilku następnych dni będzie można wykorzystywać ją do wyszukiwania informacji w ponad 40 językach, w tym polskim.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...