reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Moduły nCAM HD trafiają na rynek

dodano: 2010-11-10 13:35 | aktualizacja: 2010-11-22 20:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: Inf. własna

TNK HD Rusza sprzedaż zapowiadanych modułów nCAM HD dla Telewizji na Kartę HD. Pierwsza partia już zmierza w kierunku dystrybutorów. Sklepy powinny otrzymać nCAM HD od 10 do 15 listopada. Cena modułu może oscylować wokół kwoty 249 zł i w tej kwocie wliczone są trzy miesiące dostępu do pełnej oferty Telewizji na Kartę HD - pakietów Domowy HD i Domowy HD Premium.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po okresie trzech miesięcy można doładowywać moduł kwotami za poszczególne pakiety. Domowy HD to koszt 19,90 zł/mc, a jeśli klient będzie zainteresowany Domowy HD Premium - dopłaca kolejne 19,90 zł/mc, czyli razem 39,80 zł/mc. Możliwa jest płatność na wybrany okres z góry (3, 6 lub 12 miesięcy).

W skład oferty wchodzą:

- Pakiet Bez Opłat: TVP1, TVP2, TVN, TVN Siedem, TVN HD, Religia.tv
- Pakiet Domowy HD: TVN HD +1, TVN 24, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN CNBC, TVP Info, TVP Sport, Discovery Channel, TV4, Kino Polska, Disney Channel, Disney XD, Da Vinci Learning, AXN, Wojna i Pokój, Eurosport, nSport SD
- Pakiet Domowy HD Premium: TVP HD, nSport HD, Eurosport HD, MGM HD, Animal Planet HD, Discovery HD Showcase, NatGeo Wild HD, MTVNHD, BBC HD, Filmbox HD

Pakiet Bez Opłat jest aktywny przez 12 miesięcy od zakończenia ostatniej płatnej subskrypcji.

nCAM HD od strony technicznej jest modułem CI+, ale w tej chwili nie są wykorzystywane żadne ograniczenia, które CI+ wprowadza. Dzięki czemu moduł pracuje z większością modeli odbiorników ze "zwykłymi" gniazdami CI. Możliwe jest nagrywanie oraz timesfift, przy czym moduł jest jednostrumieniowy. Producentem CAM-a jest firma Neotion, znana na polskim rynku z m.in. popularnych modułów NeoCAM oraz rozwiązań NP4 transkodujących MPEG-4 do MPEG-2.

W instrukcji aktywacji modułu znajdujemy jednak zapis:

Jeżeli wykorzystywany odbiornik satelitarny jest zgodny ze standardem CI+, przeprowadzona zostanie procedura autoryzacji modułu CAM, o czym użytkownik zostanie poinformowany właściwym komunikatem wyświetlanym na ekranie. Procedura autoryzacji może trwać około 2-3 minut, nie należy w tym czasie wyłączać urządzenia. Procedura autoryzacji nie jest realizowana w urządzeniach CI.

Dodatkowo na samym opakowaniu pojawia się jeszcze ostrzeżenie:

Przed zakupem modułu nCAM HD upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego tunera satelitarnego (urządzenia dekodującego), że będzie on poprawnie współpracował z nCAM HD. Brak zgodności modułu nCAM HD z danym modelem urządzenia dekodującego nie może być podstawą do roszczeń z tytułu niezgodności towaru z umową lub gwarancji modułu nCAM HD.

Moduł współpracuje z odbiornikami satelitarnymi i telewizorami z tunerem satelitarnym zgodnymi ze standardem CI lub CI+. Dostęp do oferowanych w przyszłości nowych serwisów może wymagać odbiornika zgodnego z CI+. Dostęp do części kanałów SD i wszystkich kanałów HD wymaga odbiornika satelitarnego HD zgodnego z DVB-S2 i MPEG-4.


Odbiorniki, których współpracę sprawdzono:
 1) Działanie poprawne:

- Ferguson Ariva TT HD PVR, Ariva HD Combo,
- Ferguson FK-8500 HD, HF-8800 HD/8900 HD,
- Golden Interstar GI-S 900 CRCI HD PVR,
- Golden Interstar GI-S 980 2CR 2CI HD PVR,
- He@ad SD 8500,
- Humax HDCI-5000 (informacja od posiadacza),
- Humax iCord HD,
- LyngBox,
- Maximum TS-3000CI HD Combo,
- Opticum HD 9600, HD TS 9600, TS 20 (tylko oprogramowanie Conax!)
- Technisat Digit HD8-SX, TechniStar S1 CI+, DigiCorder HD S2X,
- Topfield SBP-2010, SRP-2100 TMS, SRP-2410, TF7710 (dla trzech pierwszych problemy z napisami ekranowymi).

2) Działanie poprawne - tunery w TV
- Sharp LC46HD1E (TV LCD),
- TechniSat TechniLine 32/40 HD CI+,
- TechniSat HDTV 32/40/46.

3) Wymagane poprawki oprogramowania odbiorników, wolniejsze dekodowanie, problemy z uruchamianiem CAM lub odbiornika z umieszczonym CAM:
- Ferguson Ariva 200,
- Golden Media Unibox 9060/9080,
- Opticum/Orton x402p, x403p, XTS703p,
- Panasonic TX-P42V20E (TV),
- TechniSat DigiCorder HD S2X Plus.
- TechnoTrend TT-S2 3650 (karta DVB do PC)

Po zakupie nCAM-a może być konieczna aktualizacja. Obecnie (10.11.2010) aktualną wersją oprogramowania jest 1.00.01, która w porównaniu z poprzednią 1.00.00 znacznie poprawia szybkość pracy modułu. Jeśli po zakupie w informacjach znajdziemy opis, że moduł ma oprogramowanie w wersji 1.00.00, należy dokonać jego aktualizacji. Wykonuje się ją na kanale TVN HD z częstotliwości 11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK.

W trakcie aktualizacji oprogramowania często występuje sytuacja, w której CAM wygląda na "zawieszony" - proces zatrzymuje się na np. na 90% i nic się nie dzieje przez długi czas. Jest to zachowanie normalne - nie należy odłączać odbiornika / wyciągać CAM-a. Z testów jakie przeprowadzono wynika, że cały proces upgrade’u (od rozpoczęcia pobierania do ponownego uruchomienia) zajmuje średnio 12 minut, z czego często około 6 minut CAM "wisi" na jednej wartości, najczęściej 90%.

Jeśli monit o rozpoczęcie pobierania nowej wersji nie pojawi się automatycznie, należy wymusić aktualizację ręcznie, wchodząc do menu modułu i wybierając stosowną opcję. Jeśli mimo tego moduł utknie na poszukiwaniu nowej wersji - pomóc może przywrócenie ustawień fabrycznych modułu (nie w całym odbiorniku! jest do tego opcja w menu modułu), a następnie wyjęcie i ponowne umieszczenie CAM-a w kieszeni CI. Wtedy monit o nowej wersji powinien pojawić się na ekranie automatycznie, średnio po 2-3 minutach od przejścia na TVN HD.

Nie każdy model odbiornika pozwala na przepuszczenie aktualizacji - nie udało się to redakcji m.in. na odbiornikach Opticum x402p/x403p, ale istnieje przypuszczenie, że problem może dotyczyć wszystkich tańszych konstrukcji na procesorach ALI (także Ferguson, Golden Media i kilku innych producentów).

Przed zakupem należy się bezwzględnie upewnić, czy dany model odbiornika cyfrowego współpracuje z nCAM HD, ponieważ nie ma możliwości zatrzymania subskrypcji po aktywacji, co jednocześnie uniemożliwia zwrot towaru w nienaruszonym stanie. W trakcie oczekiwania na aktywację na kanale TVN HD, w niektórych odbiornikach może być wyświetlana "myląca" informacja - "Brak karty". Jeżeli CAM jest zainstalowany prawidłowo (tzn. można w menu CAMa odczytać numer karty) nie należy uznawać tego za problem, tak ma być.

Prawidłowe wyświetlanie polskich liter w menu modułu zależne jest od oprogramowania odbiornika. W niektórych urządzeniach zamiast polskich znaków wyświetlane są "krzaczki". Jeśli klientom będzie to sprawiać problem, należy zalecić wybranie w menu ustawień modułu opcji Polski (Uproszczony). Wówczas polskie znaki nie będą wykorzystywane (np. "a" zamiast "ą").

Zapraszamy do obejrzenia trzech materiałów filmowych prezentujących nCAM HD oraz produkty firmy TechniSat.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Prepaid CANAL+


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...