reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W grudniu Polsat może przejść na 16:9

dodano: 2010-11-20 11:58 | aktualizacja: 2010-11-22 11:59
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: tvpolsat.info

Polsat logo od 2006 Prawdopodobnie jeszcze w grudniu tego roku Polsat zmieni format nadawania obrazu z 4:3 na 16:9. Przejście planowane jest w związku ze startem naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Nowy format będzie jednak tylko dostępny dla sygnału nadawanego droga cyfrową, czyli analogowy przekaz naziemny nadal będzie nadawany w 4:3 (programy panoramiczne będą przystosowywane do 4:3). Aktualnie Polsat w wersji panoramicznej dostępny jest tylko w Polsacie HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samo nadawanie w drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) nie jest jednak wielkim wyzwaniem technicznym dla Polsatu.

Rozpoczęcie naziemnej emisji cyfrowej nie jest dla nas rewolucją, jeśli chodzi o przygotowanie programu. Rok temu robiliśmy to samo, tyle że jako test – tłumaczył Presserwisowi Adam Brodziak, dyrektor pionu techniki w Telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

619 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama