reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Projektor dla szkół Acer S5201M

dodano: 2010-11-29 10:14 | aktualizacja: 2010-11-30 11:44
autor: Anita Dabek | źródło: Acer

Acer S5201M Przygotowanie uczniów i studentów na wyzwania stawiane przez współczesny świat wymaga zastosowania odpowiednich technologii, które pomagają uzyskiwać lepsze wyniki nauczania. Celem firmy Acer jest wspomagania nauczycieli oraz innych pracowników sektora edukacyjnego w doskonaleniu procesu nauczania poprzez dostarczanie innowacyjnych, interaktywnych urządzeń.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby ułatwić stworzenie atrakcyjnego środowiska nauczania, w nowym projektorze Acer S5201M zastosowano funkcje i rozwiązania niezbędne dla szkół, takie jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, odchylany obiektyw, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.

Projektor S5201M został zaprojektowany specjalnie dla placówek edukacyjnych, dlatego jest wyposażony w innowacyjną funkcję „interaktywnej tablicy” (Interactive Whiteboard). Dzięki niej, standardowy ekran staje się interaktywną tablicą obsługiwaną bezpośrednio wskaźnikiem Acer SmartPen. Przy użyciu wskaźnika SmartPen można uruchamiać aplikacje, otwierać i zamykać okna – taka samo jak myszą. Ponadto, można nim rysować lub pisać na wyświetlanym obrazie, co uatrakcyjnia lekcje i pomaga zwiększyć zaangażowanie uczniów. Co więcej, funkcja interaktywnej tablicy jest bardzo wygodna w użyciu, ponieważ zarówno reaguje na bezpośrednie dotknięcie ekranu wskaźnikiem SmartPen, jak również umożliwia pisanie i obsługiwanie aplikacji na odległość.

System sieciowy Crestron umożliwia pełne sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Projektor Acer S5201M może też przekształcić każdą lekcję w widowisko 3D. Wyświetlanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) zamienia płaską ścianę w przestrzenny ekran. Możliwości, jakie otwiera to proste rozwiązanie, są ograniczone tylko naszą wyobraźnią: poznawanie przestrzennych szczegółów budowy ludzkiego ciała lub wszechświata, zwiedzanie słynnych stanowisk archeologicznych – to zaledwie kilka propozycji.

Projektor jest też wyposażony w system optyczny umożliwiający uzyskanie dużego obrazu przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 1 metr, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 205 cm (81 cali). Dzięki temu, wiązka światła z projektora nie oślepia osoby prowadzącej prezentację a na ekranie nie pojawiają się niepożądane cienie. W rezultacie projektor S5200 zapewnia najwyższy poziom komfortu widzów w różnorodnych sytuacjach oraz idealnie nadaje się do zastosowań w edukacji.

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor S5201M jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Port HDMI umożliwia łatwe podłączanie najnowszych urządzeń cyfrowych zapewniając najwyższą jakość obrazu o dużej rozdzielczości. Udoskonalona lampa zapewniająca jasność nawet 3000 lumenów ANSI, współczynnik kontrastu 3000:1 oraz podstawowa rozdzielczość XGA pozwalają na uzyskanie zupełnie nowego poziomu jasności, ostrości oraz jakości barw.

Dzięki innowacyjnej funkcji kompensacji barwy ekranu projektor może wierne odwzorować kolory nawet wtedy, gdy obraz nie jest wyświetlany na tradycyjnym, białym ekranie. Wystarczy, że w menu OSD użytkownik wybierze kolor ściany, a projektor inteligentnie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu. Ponadto, funkcja korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie (+/- 40°) pozwala na skorygowanie deformacji spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół, a tym samym pozwala na uzyskanie idealnie prostokątnego obrazu niezależnie od miejsca, w którym ustawiono projektor. Oprócz tego, wkładana od góry lampa może być łatwo wymieniana przez użytkowników nawet wtedy, gdy projektor jest zamontowany na suficie.

Lampa o trwałości nawet 4000 godzin przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji, gwarantując długoterminową, niezawodną pracę projektora. Wydłużona trwałość oraz stabilna jakość obrazu przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji, a tym samym są źródłem znacznych oszczędności. Ponadto, innowacyjny układ DLP pozwolił na skonstruowanie projektora pozbawionego filtrów, co przekłada się na jeszcze większe obniżenie kosztów konserwacji i użytkowania.

Oprócz tego, projektor S5201M jest też wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80% pobór mocy w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Następnie, jeśli sygnał nie pojawi się w ciągu określonego czasu, projektor automatycznie wyłącza się. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Aby ułatwić użytkowanie, projektory Acer są wyposażone w technologię Empowering Technology, w skład której wchodzą funkcje ułatwiające konfigurowanie ustawień, wyświetlanie obrazu oraz kontrolowanie tempa prezentacji. Dzięki nim, użytkownik może efektywnie prowadzić pokaz koncentrując się na przekazywanych informacjach.

Projektor S5201M jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę.
Cena projektora wynosi  4 899 zł brutto.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...