reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Projektor Acer H7531D

dodano: 2010-12-13 10:11 | aktualizacja: 2010-12-13 16:06
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Acer

acer-H7530-mini.jpg Projektor Acer H7531D idealnie nadaje się do wszelkich zastosowań multimedialnych, ponieważ zapewnia wyjątkową jakość kolorów niezależnie od rodzaju wyświetlanego obrazu oraz warunków otoczenia, jest wyposażony w przetwornik obrazu o podstawowej rozdzielczości Full HD (1080p) i formacie 16:9, a także  w mnóstwo funkcji zaprojektowanych z myślą o ułatwieniu użytkowania i zwiększeniu uniwersalności urządzenia. Połączenie doskonałej jakości oraz najwyższej niezawodności gwarantuje, że projektor oczaruje widzów kinową rozrywką w domowym zaciszu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzięki najnowszym technologiom podwyższającym jakość obrazu, a także rozdzielczości Full HD, projektor Acer H7531D zawsze wyświetla idealny obraz, zarówno w przypadku filmów, transmisji sportowych, jak i gier. Lepsze poziomy czerni mają kluczowe znaczenie dla jakości wyświetlanego obrazu. W projektorze o dużej rozdzielczości zastosowano technologię DynamicBlack, która dynamicznie optymalizuje poziom czerni dla każdej sceny bez zmieniania jasności obrazu, co przekłada się na bardzo wyraźny obraz i pozwala na uzyskanie współczynnika kontrastu nawet 40000:1 Projektor H7531 jest wyposażony w lampę o jasności do 2000 lumenów ANSI, dzięki czemu wyświetla imponujący obraz nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach.

Tylko obraz o dużym kontraście i wyraźnych szczegółach zapewnia pełną satysfakcję z rozrywki w domowym kinie. Dlatego w projektorze zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor H7531D jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie.

Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez tradycyjne projektory może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe II oraz DLP, a także wyjątkowa funkcja kompensowania kolorów w układzie optycznym. Dzięki temu odwzorowanie barw praktycznie nie pogarsza się z biegiem czasu.

Oprócz podstawowej rozdzielczości Full HD (1080p), atutami projektora H7531D są dwa porty HDMI pozwalające na łatwe podłączanie najnowszych źródeł cyfrowego sygnału oraz funkcja True 24p zapewniająca optymalną ostrość kinowych filmów. Cechy te gwarantują pełną satysfakcję z gier oraz oglądania filmów, ponieważ na ekranie można dostrzec każdy szczegół z materiału źródłowego.

Dzięki funkcji kompensacji barwy ekranu, projektor H7531D może wierne odwzorować odcienie nawet wtedy, gdy obraz nie jest wyświetlany na tradycyjnym, białym ekranie. Wystarczy w menu urządzenia wybrać kolor ściany, a projektor automatycznie dostosuje zabarwienie wyświetlanego obrazu. Dzięki temu, wysoką jakością obrazu można cieszyć się również wtedy, gdy nie można skorzystać z białego ekranu.Pionowa korekcja zniekształcenia trapezowego, ręczna oraz automatyczna, poszerza możliwości instalowania projektora w domu. Funkcja ta pozwala na skompensowanie zniekształceń spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół. Dzięki temu, obraz na ekranie jest zawsze prostokątny, niezależnie od miejsca, w którym ustawiono projektor. Projektor H7531D jest też wyposażony w funkcję automatycznie odwracającą obraz, gdy urządzenie jest zamontowane na suficie. Funkcja ta współpracuje z czujnikiem położenia, dzięki czemu automatycznie wykrywa, że projektor jest zamontowany pod sufitem, i natychmiast obraca obraz, zapewniając jego prawidłową orientację na ekranie.

Dzięki funkcji dekodowania napisów (closed captions), projektor H7351D może wyświetlać napisy dialogowe oraz inne informacje tekstowe zawarte w sygnale wideo, które mogą pomóc w zrozumieniu filmów. Funkcja jest pomocna dla osób niedosłyszących, jak również może być bardzo przydatna przy nauce języków obcych.

Oprócz lampy o trwałości do 4000 godzin, przyczyniającej się do obniżenia kosztów eksploatacji i pozwalającej na długotrwałe użytkowanie, projektor H7531D jest wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która w istotny sposób zmniejsza pobór moc w trybie gotowości. Ponadto, gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.
Nowy projektor o rozdzielczości Full HD wyróżnia się także cichą pracą, tylko 26 dB w trybie ECO (30 dB w trybie standardowym), a ponadto jest wyposażony w głośnik pozwalający na odtwarzanie dźwięku podczas wyświetlania filmów.

Z myślą o wygodnym i bezproblemowym użytkowaniu, firma Acer wyposaża swoje projektory w przycisk Empowering key, po naciśnięciu którego można łatwo konfigurować obraz, ustawienia urządzenia oraz funkcję wyświetlania informacji o czasie.

Projektor H7531D jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin.
Cena projektora wynosi 4 699 zł brutto.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...