reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Primera Line 9 LED - automatyczne światło nocne

dodano: 2010-12-13 13:58 | aktualizacja: 2010-12-13 22:45
autor: Karol Czechowicki | źródło: Hama

hama_logo.jpg Noc jest do spania, ale czasami wypoczynek przerywa nam chęć napicia się wody lub płacz dziecka. Zwykle staramy się wówczas nie zapalać światła, które dla osób wyrwanych ze snu jest nieprzyjemne i oślepiające. Z kolei próba dotarcia do kuchni lub pokoju dziecięcego w absolutnych ciemnościach kończy się czasem bolesnym zderzeniem z futryną w drzwiach, bądź nadepnięciem bosą stopą na plastikową zabawkę.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na takie właśnie okazje niemiecki Brennenstuhl opracował automatyczne światło nocne Primera Line 9 LED. Produkt wyposażono w detektor ruchu oraz dziewięć żarówek LED, które emitują łagodny blask. Urządzenie wykrywa ruch w promieniu 5 metrów i zapala się od razu, gdy ktoś znajdzie się w jego zasięgu. Automatycznie gaśnie po upływie 1 minuty od chwili, w której użytkownik zniknął z jego zasięgu. W ten sposób nie tylko pomaga "nocnemu markowi", ale przy okazji nie przeszkadza we śnie innym użytkownikom sypialni.

Produkt niemieckiej marki może okazać się przydatny także dla osób, które z obawy przed ciemnością decydują się na spanie przy świetle. Najnowsze badania neurobiologów z Uniwersytetu Stanowego Ohio (z listopada 2010 roku) wykazały bowiem, że spanie w innym niż zupełnie zaciemniony pokój może prowadzić do depresji. Światło zakłóca wydzielanie melatoniny, a więc hormonu regulującego pracę nadrzędnego zegara biologicznego i odpowiadającego za rytm okołodobowy. Jeśli więc korzystamy z oświetlenia nocą, powinno być jak najbardziej łagodne.

Urządzenie Primera Line 9 LED działa nie tylko w trybie pracy automatycznej, ale także ciągłej. Użytkownik może decydować czy strumień światła pada w górę czy w dół. Nowy produkt Brennenstuhl charakteryzuje się niewielkim zużyciem prądu przy ekstremalnej długotrwałości diod świecących. Zapewniają one użytkownikowi około 10 lat pracy ciągłej. Aby skorzystać z urządzenia, wystarczy wetknąć je w dowolnie wybrane ścienne gniazdko elektryczne.

Dystrybutorem produktu na polskim rynku jest Hama Polska. Sugerowana cena detaliczna światła nocnego wynosi 74,90 zł. Model Primera Line 9 LED objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...