reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dla profesjonalnych graczy: BenQ XL2410T - 120Hz, 3D ready

dodano: 2010-12-17 11:27 | aktualizacja: 2010-12-17 15:30
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: BenQ

BenQ-XL2410T-mini.jpg Firma BenQ zaprezentowała swój najnowszy model monitora LED - XL2410T - od początku zaprojektowanego dla graczy komputerowych i z wykorzystaniem doświadczenia legendarnych graczy Counter-Strike – Emila “HeatoN” Christensena oraz Abdisamada “SpawN” Mohameda z ZOWIE GEAR. Monitor ma ekran o przekątnej 23,6 cala (zgodny ze standardem 16:9, Full HD), częstotliwość odświeżania 120 Hz umożliwiającą wyświetlanie obrazów 3D oraz 2 ms czas reakcji matrycy (GTG).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
By monitor w pełni spełniał wymagania najbardziej nawet wymagających, profesjonalnych graczy, już na etapie projektowania BenQ sięgnął po doświadczenie zawodowych graczy w komputerowe gry. Decyzja zaproszenia graczy do projektu, została podjęta pod wpływem świadomości, że jeżeli BenQ chce stać się liderem w tym segmencie monitorów, musi rozumieć sposób, w jaki gracze komputerowi patrzą na sprzęt oraz rozumieć ich potrzeby. Już na etapie rozwoju koncepcji oraz testów do zespołu dołączyli dwaj legendarni gracze Counter-Strike – Emil “HeatoN” Christensen oraz Abdisamada “SpawN” Mohamed. Dzięki ich wsparciu, model XL2410T jest w pełni profesjonalnym monitorem LED dla graczy komputerowych – z zestawem trybów pracy dostosowanych specjalnie dla tego grona odbiorców, np. tryb FPS (First person Shooting).

Dotychczas gracze mieli problemy z monitorami LCD, które nie były w stanie obsługiwać częstotliwości 120 Hz we większych rozdzielczościach. BenQ XL2410T pozwala uzyskać odświeżanie 120 Hz we wszystkich rozdzielczościach: 640x480, 800x600, 1024x768 i 1920x1080 (tylko złącze DVI). Co więcej, 2 ms czas reakcji matrycy GTG (OverDrive) oznacza doskonała widoczność przeciwników na ekranie, bez zniekształceń i innych podobnych zakłóceń. Monitor ma potężny dynamiczny kontrast 10 mln : 1 co doskonale zauważalne jest w precyzyjnym odwzorowaniu szczegółów zarówno w światłach jak i cieniach czyli w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu.Zaprojektowany by wygrywać
Model XL2410T jest zaprojektowany dla jednego celu – by wygrać. Posiada on dwa przyciski szybkiego dostępu do funkcji; pierwszy z nich zmienia tryb wyświetlania, do wyboru są: Full, Aspect, Overscan, 1:1, 17”, 19”, 19” panoramiczny i 22” panoramiczny. Tymczasem drugi przycisk pozwala na realizowanie tzw. Inteligentnego skalowania obrazu – dając użytkownikowi dostosowanie rozmiaru obrazu do możliwości jakie oferuje monitor. Razem z funkcją Display Mode, użytkownicy mogą grać w rozdzielczości do jakiej są przyzwyczajeni, np. na poprzednim monitorze lub ustawić rozmiar obrazu do wielkości korespondującej z łatwą komunikacją i grą. Wbudowany zespół opcji Gaming Display Modes – pozwala użytkownikom na wybór od trybu FPS, który zaprojektowany został przez graczy - HeatoN oraz Spawn lub z dwóch trybów User Game powstałych dla jeszcze lepszej personalizacji ustawień i dostosowania parametrów. Celem jest możliwość optymalizacji szybkości i jakości wyświetlania obrazu w grach FPS.

XL2410T jest 24 calowym monitorem LED, który oprócz wymienionych funkcji, jest również 3D-ready (z certyfikatem NVIDIA 3D Vision), wbudowane funkcje: PBP (Picture by Picture), wbudowane gniazda (D0Sub, DVI-D-DL, HDMI). Funkcja PBP, pozwala na jednoczesne oglądanie dwóch obrazów obok siebie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...