reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Ninja zaatakowała Internet

dodano: 2010-12-30 16:01 | aktualizacja: 2010-12-30 17:28
autor: Karol Czechowicki | źródło: inf. prasowa

ninja.jpg
W okresie świątecznym grupa hakerów o nazwie Ninja dokonała serii włamań na serwisy i strony internetowe. W maju 2010 świat obiegła wiadomość o ataku na niemieckie forum internetowe carders.cc, którego członkowie handlowali informacjami ze skradzionych kart kredytowych. W efekcie akcji, do sieci internetowej wyciekły dane 5 000 użytkowników forum, ich adresy IP, hasła dostępu i przesyłana korespondencja. Ponad pół roku później sytuacja się powtórzyła - Ninja znów uderzyli, kompromitując kilka serwisów internetowych - w tym ponownie carders.cc.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczegóły ataków zostały opisane w "Owned and Exposed"- internetowym magazynie hakerskim. - Przejęliśmy carders.cc (ponowie), ponieważ nie wyciągnęli żadnych wniosków z majowej akcji i nadal zaśmiecali Internet - podsumowali Ninja.

- Wydawać by się mogło, że święta to okres, w którym nawet hakerzy chcą zrobić coś dobrego - stąd atak na forum przestępcze. Nie ma jednak co się łudzić - to uderzenie jest tylko sposobem na osiągnięcie medialnego rozgłosu, a przy okazji obnażenie niskiego poziomu ochrony informacji w internecie - komentuje Łukasz Nowatkowski, ekspert ds. bezpieczeństwa IT z firmy G Data Software. 
 
Oprócz carders.cc, Ninja zhakowali także exploit-db.com- stronę prowadzoną przez grupę Offensive Security, profesjonalistów zajmujących się szkoleniami i certyfikacją z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Ich reakcja była natychmiastowa. W oświadczeniu napisali: "Nie ma to jak dostać porządnego kopniaka w świąteczny poranek. Zostaliśmy przejęci i zdemaskowani (nawiązanie do tytułu "Owned and Exposed"). Analizujemy atak i podnosimy bezpieczeństwo naszego systemu - na szczęście tym razem nie ucierpiało nic poza naszym ego."
 
- Jak widać, nikt nie może się czuć w sieci w 100 proc. bezpieczny. Takie wiadomości powinny wzmagać naszą czujność - nie tylko, jeśli jesteśmy administratorami witryny internetowej, ale także zwykłymi użytkownikami Internetu. Pamiętajmy o szczególnej ochronie danych osobowych w sieci - często to właśnie one są dużo atrakcyjniejsze dla cyberprzestępców niż numer naszego konta - podsumowuje Nowakowski.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...