reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W 2011 wiele nowości w TVP INFO

dodano: 2010-12-31 11:27 | aktualizacja: 2010-12-31 11:50
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TVP

TVP Info Logo dla News Oferta programowa TVP INFO to bieżące informacje krajowe, lokalne, publicystyka, programy interwencyjne i filmy dokumentalne. W weekendy widzowie mogą obejrzeć więcej programów społecznych, magazynów publicystycznych i filmów dokumentalnych. Początek Nowego Roku 2011 przyniesie zarówno kontynuację lubianych cykli TVP INFO, jak i nowości programowe.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowością (widoczną na antenie już od 3 stycznia) jest przeformatowanie wieczornego pasma od poniedziałku do piątku w godz. 22.15-23.30, tuż po programach lokalnych. Podsumowanie wydarzeń dnia rozpocznie rozmowa „jeden na jeden” znanego publicysty z pierwszoligowym politykiem lub ekspertem. Prowadzącymi rozmowy będą: Rafał Ziemkiewicz, Robert Walenciak, Zuzanna Dąbrowska, Michał Karnowski i Jacek Żakowski. W piątkowe wieczory to właśnie rozmowa Jacka Żakowskiego będzie podsumowaniem wydarzeń całego tygodnia. Po rozmowie TVP INFO zaproponuje rozbudowany serwis informacyjny i prognozę pogody. 
 
Natomiast od 9.stycznia 2011 r. ceniony i coraz chętniej oglądany program „Gdzie diabeł nie może” prowadzony przez będzie emitowany o nowej porze: w niedzielę o godz. 10.00 (dotychczas o godz. 16.00)

Od 8 stycznia startują też nowe magazyny weekendowe:
 
PODRÓŻE Z BAROMETREM 
Emisja: niedziela, godz. 9:00 
 
Cotygodniowy magazyn z aktualną prognozą pogody, w której szczególny nacisk kładziony będzie na najbardziej niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Program poprowadzi lubiany podróżnik i prezenter pogody w jednym Jarosław Kret. Opowie o anomaliach pogodowych na świecie, będzie informował, ostrzegał, wyjaśniał, prognozował, pokazywał i radził, jak zabezpieczyć się przed skutkami pogodowych kataklizmów. Dzięki niemu widz będzie mógł zaplanować sobie tydzień, ponieważ bardziej szczegółowej prognozy nie znajdzie w żadnym innym programie. Formuła „Podróży z barometrem” spełnia oczekiwania widzów, którzy cenią sobie programy aktualne i interaktywne. 
 
LISTY GOŃCZE
Emisja: niedziela, godz. 20:00 
 
Nowa propozycja cyklu programów dokumentalnych o lubianej przez widzów tematyce kryminalnej. Audycja opowiada o sprawach kryminalnych z przeszłości, które do tej pory nie zostały rozwiązane. W „Listach gończych” autorzy przypomną nie tylko najbardziej spektakularne nierozwiązane sprawy, ale także będą śledzić ich dalszy ciąg. Ogłoszą „listy gończe” za nieujętymi przestępcami, nieukaranymi zbrodniarzami. Program będzie składał się z trzech części: - historycznej – przypomnienie samej zbrodni, tła społecznego i ekonomicznego oraz występujących w niej postaci dramatu. W tej części dużo inscenizacji wmontowanych w materiały archiwalne. Tekst lektorski oraz wypowiedzi świadków są w tej części tylko uzupełnieniem dramatycznie opowiadanej historii. - poznawczej – w tej części autorzy, pokazując najnowocześniejszą technikę pracy kryminalistycznej oraz postęp technologiczny, opowiedzą, a nawet zrekonstruują śledztwo w sprawie popełnionej zbrodni wzbogacone wypowiedziami ekspertów. - hipotezy – część ostatnia telewizyjnej opowieści to próba podsumowania: kto, jak i dlaczego? Autorzy wraz z ekspertami spróbują rozważyć różne hipotezy dotyczące wyjaśnienia zbrodni.
 
Ponadto – w nowym roku TVP INFO kontynuuje emisję codziennego sztandarowego programu publicystycznego - Minęła 20-sta (emisja od poniedziałku do czwartku o godz. 20:10) oraz magazynów weekendowych, mających swoją lojalną widownię od wielu sezonów, m.in.: 
 
Młodzież kontra (emisja, niedziela godz. 20.45) – program, w którym młodzież ucząca się demokracji, z właściwą sobie dociekliwością i bezkompromisowością, przepytuje polityków, zadaje im trudne pytania, stawia ich w kłopotliwych sytuacjach, drąży niewygodne tematy. 
 
Teleplotki (emisja, niedziela godz. 11:00) – program dla tych, którzy lubią zakulisowe ploteczki dotyczące idoli zbiorowej wyobraźni, tropią nowinki towarzyskie, szukają wywiadów z gwiazdami popkultury. 
 
Było nie minęło (emisja, niedziela godz. 15:00) – kronika zwiadowców historii niezmordowanie szukających śladów minionych wydarzeń i docierających do ludzi tworzących mało znaną historię.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...