reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Animal Planet: „W krainie pandy”

dodano: 2011-01-05 17:39
autor: Anita Dąbek | źródło: Animal Planet

Animal Planet Zamieszkuje wilgotne wysokogórskie lasy w Chinach i prowadzi samotny tryb życia. Kształtem ciała i wielkością przypomina niedźwiedzia. Spośród innych zwierząt wyróżnia się charakterystycznym ubarwieniem sierści: otoczenie oczu, uszy i kończyny są czarnobrunatne, a pozostała część ciała jest koloru białego. Wprawdzie zdarzają się osobniki o ubarwieniu ciemnobrązowym, ale to niezwykła rzadkość. Ponadto, jest to gatunek zagrożony wymarciem z powodu utraty naturalnego środowiska życia, niskiej rozrodczości oraz kłusownictwa. O kim mowa? To oczywiście panda wielka.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W krainie pandy
(ang.: Panda Adventures with Nigel Marven)
Premiera: środa, 26 stycznia, godz. 19:00 na kanale Animal Planet
Kolejne odcinki: środy, godz. 19:00

Znany, brytyjski podróżnik i przyrodnik Nigel Marven wyrusza do Chin, aby obserwować te niezwykłe zwierzęta. Odwiedza rezerwaty specjalnie utworzone w celu ratowania tego gatunku, gdyż obecnie na naszej planecie żyje zaledwie około tysiąc osobników. Dla Nigela jednak największym marzeniem jest poznać, jak wygląda prawdziwe życie w Krainie pandy. Postanawia zatem wytropić zwierzę żyjące w stanie dzikim. Podróżnikowi udaję się spełnić swoje marzenie, gdyż podczas wędrówki spotyka brązową pandę wielką. Poza tym widzowie mają szansę poznać pozostałe, niezwykle rzadkie gatunki zasiedlające naturalne lasy bambusowe: makaki, brunatnoczerwone małpki rokselany, puchate bambusowce, czy urocze pandy małe, zwane też czerwonymi, które są dalekimi kuzynami pand wielkich.

Tylko w Animal Planet widzowie mogą zobaczyć, jak wygląda życie w Krainie pandy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...