reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Dokument zamiast TVP Historia

dodano: 2011-01-19 10:19 | aktualizacja: 2011-01-19 23:49
autor: Paulina Nietrzpiel/Anita Dąbek | źródło: Rzeczpospolita/inf. wł.

TVP Historia Z informacji pozyskanych przez "Rzeczpospolitą" wynika, że nowo powstający kanał TVP Dokument zastąpi istniejący już od kilku lat kanał historyczny - TVP Historia. Rada Nadzorcza TVP pozytywnie zaopiniowała uchwałę Zarządu o zmianie treści koncesji. Wkrótce w tej sprawie skieruje wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jan Dworak, przewodniczący KRRiT nie chciał na razie komentować tej sytuacji. Oświadczył tylko, że zamiar ten jest mu znany, ale wypowie się dopiero po otrzymaniu stosownych dokumentów i poznaniu założenia owej zmiany.

Kanał TVP Historia nadaje od maja 2007 r., korzystając z produkcji własnych i zasobów archiwalnych TVP. Zmiana treści jego koncesji, a co za tym idzie przerobienie go na TVP Dokument, może być związane ze zmianami na głównych stanowiskach w TVP (teraz osoby kojarzone z lewicą i PO) i chęcią wprowadzenia swoistego odpolitycznienia kanału uruchomionego za czasów rządów PIS. Zmiana nazwy kanału ma go odciąć od opinii jaką zyskał dotychczas i nadać mu charakter czysto dokumentalny.

Aktualizacja

Oficjalny komunikat TVP w tej sprawie:

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej S.A. na posiedzeniu w dniu 18 stycznia br. wyraziła zgodę na skierowanie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zmianę warunków koncesji wydanej dla TVP Historia tak, aby można było przekształcić ten kanał w TVP Dokument. Podstawą wystąpienia Zarządu TVP do Rady Nadzorczej w tej sprawie był brak akceptacji widzów wyrażony wynikami oglądalności. Rada Nadzorcza nie oceniała zawartości programowej TVP Historia.
Jeśli KRRiT zgodzi się na zmianę warunków koncesji powstanie kanał TVP Dokument z atrakcyjną ofertą - od poważnych dokumentów o tematyce historycznej, poprzez tematykę społeczną, po filmy popularnonaukowe, przyrodnicze oraz krajoznawcze. Nad szczegółami oferty programowej TVP Dokument pracuje znany i ceniony dokumentalista prof. Andrzej Fidyk.

Po trzech latach od chwili uruchomienia widownia i udziały w rynku TVP Historia nie są satysfakcjonujące w stosunku do poniesionych nakładów. Opierając się na analizie pozycji innych kanałów tematycznych o profilu dokumentalnym oraz ich wysokim udziale w rynku, można prognozować, że TVP Dokument zyska uznanie widzów.

Ze względu na postępujący proces cyfryzacji i powstawanie platform multimedialnych oferta kanałów tematycznych TVP musi być dostosowana do potrzeb i oczekiwań widzów oraz warunków rynkowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

539 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...