reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wyczynowi gracze testują monitor LED BenQ

dodano: 2011-01-20 12:00 | aktualizacja: 2011-01-20 12:52
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: BenQ

BenQ XL2410T Projektując monitor BenQ XL2410T skorzystał z doświadczenia legendarnych graczy Counter-Strike – Emila “HeatoN” Christensena oraz Abdisamada “SpawN” Mohameda z ZOWIE GEAR. Jakie są tego rezultaty sprawdzał Tomasz „ths” Sopel– zawodnik sekcji Counter Strike zespołu BenQ DELTAeSPORTS.COMProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Monitor zaprojektowany przez graczy dla graczy …. taka informacja dołączona do monitora BenQ XL2410T dała mi kopa by szybko go uruchomić …– mówi Tomasz „ths” Sopel, zawodnik BenQ DELTAeSPORTS.COM. - Pierwsze wrażenie, to bardzo solidna konstrukcja, możliwość regulacji wysokości ekranu oraz pivot czyli ustawienie ekranu w pionie.
Kolejne zaskoczenie – to 120Hz odświeżanie, czyli zauważalnie większa płynność ruchu szczególnie szybkich akcji i wybuchów. I ciekawe, 120Hz jest nawet przy największej rozdzielczości 1920x1080 czyli full HD. Dzięki 120Hz monitor jest gotów do wyświetlania obrazów 3D… ale tego nie testowałem, bo po pierwsze nie miałem materiałów 3D, a po drugie – nie mam okularów 3D.

Sprzęt ma bardzo ciekawą opcję zmiany trybu wyświetlania – przyciskiem - oprócz standardowych full HD (16:9) oraz Aspect(4:3) mamy możliwość wyboru przekątnej obrazu 17’’, 19’’, 19” panorama, i 22” panorama, co bardzo przypadło mi do gustu. Opcja ta okazała się szczególnie przydatna podczas grania –najczęściej korzystałem właśnie z funkcji 19’’.
Monitor ma także przycisk tzw. Inteligentnego Skalowania Obrazu – dostosowuje on rozmiar obrazu do możliwości jakie oferuje monitor. Łączą to z funkcją Display Mode można w ulubionej rozdzielczości czy ustawić dostosować obraz do wielkości ułatwiającej komunikację i granie.

Wspomniane hasło BenQ „zaprojektowany prze graczy dla graczy” wzięło się stąd, że w trakcie prac projektowych BenQ skorzystał z doświadczenia legendarnych graczy Counter-Strike – Emila “HeatoN” Christensena oraz Abdisamada “SpawN” Mohameda z ZOWIE GEAR ( tak, ci m.in od myszek i innych akcesoriów dla graczy).

Kolejną zaletą BenQ XL2410T jest duża przekątna obrazu - 23,6 cali - przez co praca w systemie, przeglądanie stron internetowych jest bardzo komfortowe – a jak jeszcze ustawi się monitor w pionie, to i przewijania stron jest mniej ….
Monitor również świetnie sprawdza się przy oglądania filmów - Full HD zapewnia najwyższa jakość obrazu, przez co nie musimy korzystać z osobnego telewizora
.

PLUSY:
  • 120Hz!
  • świetna jakość i płynność obrazu
  • różne tryby wyświetlania ekranu: Full, Aspect, Overscan, 1:1, 17’’, 19’’, 19’’
  • możliwość regulacji wysokości obracania oraz pochylania ekranu
MINUSY:

  • cena (ok. 1.360 zł)


Tabela parametrów: http://www.benq.pl/products/LCD/index.cfm/page/specifications/product/1223


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...