reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

22.02 Poles in Afghanistan w Discovery Historia

dodano: 2011-01-25 12:09 | aktualizacja: 2011-01-25 13:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: Discovery

Discovery Historia Logo bez TVN Wojna w Afganistanie, która rozpoczęła się w 1979 roku, była jednym z najważniejszych konfliktów Zimnej Wojny. Czterech Polaków: Jacek Winkler, Radosław Sikorski, Andrzej „Andy” Skrzypkowiak i Lech Zondek, ryzykując życiem pomagali Afgańczykom w obronie kraju. O tej walce Polaków „za wolność waszą i naszą” opowie dokument „Polscy mudżahedini”. Jego premiera już 22 lutego, o godzinie 22.00 na kanale Discovery Historia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieznana historia Polaków walczących o niepodległość Afganistanu w latach ‘80!
Polscy mudżahedini (ang. Poles in Afghanistan)
Premiera: wtorek, 22 lutego o godzinie 22.00 na kanale Discovery Historia
Emisja kolejnych odcinków: we wtorki o godz. 22.00

…Nie był im obojętny los państwa, które stało się celem brutalnej napaści ZSRR. Każdy z nich walczył tak, jak potrafił, sięgając niejednokrotnie po broń, jednocześnie pokazując Zachodowi, co naprawdę dzieje się za żelazną kurtyną radzieckiej propagandy. Dla Andrzeja „Andy’ego” Skrzypkowiaka, jednego z najlepszych operatorów filmowych tej wojny, konflikt ten dał możliwość dokonania prywatnej zemsty na Rosjanach. Zdjęcia Radosława Sikorskiego - obecnego ministra spraw zagranicznych, wówczas reportera BBC - obiegły cały świat, po raz pierwszy przybliżając kulisy tego brutalnego konfliktu. Lech Zondek, awanturnik i miłośnik niebezpiecznych przygód, w walce z komunizmem widział jedyny sens istnienia. I wreszcie fotograf Jacek Winkler… Wojownik w oddziale Szacha Masuda, wybitnego przywódcy mudżahedinów znalazł w udziale w wojnie w Afganistanie cel swojego życia. Oto nieznana historia mężczyzn nieprzeciętnych, odważnych, dla których ryzyko oraz oddanie sprawie było ważniejsze niż własne bezpieczeństwo i życie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...