reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe logo Comedy Central od 21.02

dodano: 2011-02-17 14:20 | aktualizacja: 2011-02-17 14:31
autor: Anita Dąbek | źródło: Comedy Central

Comedy Central 2011 W związku z wprowadzoną w styczniu tego roku w Stanach Zjednoczonych zmianą kompleksowej identyfikacji wizualnej kanału Comedy Central, zarząd MTV Networks International Emerging Markets podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w całym regionie, w tym w Polsce. Nowy znak graficzny Comedy Central zadebiutuje na antenach Comedy Central Polska i Comedy Central Family 21 lutego br.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana jest częścią globalnej strategii rebrandingowej marki Comedy Central i obejmie wszystkie platformy komunikacji (telewizja, internet, mobile, social media).

- Polska jest drugim po USA krajem, w którym wprowadzana jest zmiana identyfikacji wizualnej marki Comedy Central. Cieszy mnie, że nasze portfolio w tak dynamiczny sposób powiększa się o nowe kanały rozrywkowe. To dzięki urozmaiceniu oferty udaje nam się dostosowywać nasze propozycje do gustów i potrzeb naszych widzów, operatorów i reklamodawców. Co więcej, nasza publiczność docenia fakt że zarówno Comedy Central jak i Comedy Central Family oferuje im rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, której dopełnieniem jest nowoczesna i dynamiczna identyfikacja wizualna kanałów. Nowe logotypy w doskonały sposób oddają atrybuty marki Comedy Central jako stacji zabawnej, inteligentnej i podnoszącej na duchu - komentuje Miki Chojnacka - Maścianica,  Wiceprezes ds. Rozrywki MTV Networks International.

Autorem nowego wizerunku marki Comedy Central jest firma Thelab z USA, której koncept artystyczny zwyciężył w przetargu oranizowanym przez MTV Networks. Ideą przyświecającą konceptowi było zwiększenie widoczności ekspozycji marki zarówno na antenie telewizyjnej jak również na takich nośnikach jak iPady czy Internet i telefon. Znaczek kanału sygnowany podwójną literą C, gdzie jedna litera wchodzi w drugą, tworzy efekt 3D przy jednoczesnym stonowaniu palety kolorów oraz wyciszonej typografii. Nowy znak graficzny Comedy Central efektywnie i w podobnym duchu prezentuje się na każdym nośniku i platformie gdziekolwiek by się pojawiło, co umożliwia spójną komunikację marki.Identyfikacja wizualna familijnego kanału komediowego Comedy Central Family w bezpośredni sposób nawiązywać będzie do identyfikacji wizualnej kanału Comedy Central. Autorami nowego logo i oprawy graficznej stacji Comedy Central Family jest agencja brand design Mamastudio.- Projektując logotyp dla Comedy Central Family, chcieliśmy zachować kluczowe elementy konstytuujące znak Comedy Central. To dlatego obydwa znaki są do siebie zbliżone w konstrukcji. Comedy Central Family odróżnia silny i wyrazisty deskryptor zbudowany z kolorowych kubików, które są punktem wyjścia do rozbudowy oprawy graficznej kanału. Znaczących różnic można spodziewać się na poziomie identyfikacji wizualnej kanału (on air package). To płaszczyzna na której chcieliśmy budować tożsamość submarki. Identyfikacja wizualna Comedy Central Family opiera się na odrębnej idei kreatywnej, typografii oraz gamie kolorystycznej - komentuje Piotr Ręczajski, Dyrektor Strategiczny i Partner w Mamastudio.

Wraz z nową identyfikacją wizualną marek Comedy Central Polska i Comedy Central Family ruszają nowe, wiosenne ramówki obu stacji oraz kampania reklamowa kanału Comedy Central Polska.

- Data wprowadzenia nowej kompleksowej identyfikacji kanałów Comedy Central oraz Comedy Central Family nie jest przypadkowa. Tego właśnie dnia na naszych antenach poza nową oprawą zadebiutuje również zupełnie nowa ramówka, która oferować będzie widzom w Polsce możliwość obejrzenia 6 z 10 najpopularniejszych programów komediowych z rynku amerykańskiego, takich jak: „Mike & Molly”, ”Jak ojciec coś palnie to..., oryg. Shit My Dad Says” czy „Dostawa na telefon, oryg. Outsourced” - komentuje Daniel Reszka, Programming, Acquisitions & Development Director, MTV Networks Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama