reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Warszawa: Polsat HD w DVB-T

dodano: 2011-03-01 17:09 | aktualizacja: 2011-03-02 16:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf. wł.

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Niespodziewanie załączono testowy nadajnik NTC (naziemnej telewizji cyfrowej) z osobno emitowanym kanałem Polsat HD w ramach dwóch pozwoleń, które 1 marca odebrał operator TP Emitel. Od 1 marca od godz. 16.00 bez rozgłosu na kanale 29 włączono testy Polsatu HD (1080i bez AC3). Podobne testy z kanałami TVP mają się odbyć z nadajnika RTON Wisła-Skrzyczne, ale na razie nie możemy potwierdzić jej uruchomienia. W redakcji SAT Kuriera w momencie pisania tego tekstu nie było odbioru kanału 62 z Skrzycznego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To bardzo pocieszające, że z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można testowo odbierać Polsat HD na kanale 29 (16QAM, przedział ochronny 1/4, code rate 2/3). Parametry emisji są bardzo podobne jak TVN Warszawa, co podobno miałoby nieco ograniczać zasięg i pogarszać bit rate, przy czym zdania są tu podzielone. Przy okazji testów należałoby spróbować ustawienie innych parametrów (16QAM, przedział ochronny 1/32, code rate 1/2). Z drugiej strony to może to dobrze, że to testy Polsatu HD w 1080i, choć bez przestrzennej fonii w AC3.

Nadajnik z RTON Wisła-Skrzyczne z kanałami TVP (a nie Polsatem HD jak pierwotnie informowaliśmy)  powinien ruszyć na kanale 62 z mocą ERP 10 kW, ale ponoć nie wiadomo kiedy. Z mocy wynika, że kanały z 62k. powinny być bez problemu wyszukane w redakcji SAT Kuriera w Krakowie.

Prosimy czytelników o zgłaszanie ew. potwierdzenie odbioru Polsatu HD z nadajnika z PKiN oraz na kanale 62 z Wisły, zwłaszcza na granicy ew.  zasięgu.

Pozwolenie na testy Polsatu HD jest ważne 6 miesięcy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

129 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama