reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

iTV chce być w mux 1 DVB-T

dodano: 2011-03-03 13:30 | aktualizacja: 2011-03-03 13:49
autor: Anita Dąbek | źródło: presserwis

ITV W piątek, 4 marca 2011 roku upływa termin składania wniosków w konkursie na uzupełnienie pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (mux 1). Chodzi o 4 miejsca. W mux 1 dostępne będą także 3 kanały Telewizji Polskiej, a mianowicie TVP1, TVP2 i program regionalny. Na razie wiadomo tylko to, że firma Telestar złożyła już swój wniosek, by umieścić w pierwszym multipleksie swój kanał iTV.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioski wysłane pocztą będą pewnie przychodzić jeszcze w przyszłym tygodniu – powiedziała Agnieszka Ogrodowczyk, dyrektor departamentu koncesyjnego KRRiT.

Przypomnijmy, że w konkursie mogą startować kanały mające już koncesję satelitarną, która zostanie rozszerzona o cyfrowe nadawanie naziemne. Niedawno podjęto decyzje o przyznaniu koncesji satelitarnych dla m.in. Kino Polska Nostalgia (SPI International Polska) i UTV (Stavka).

Aby otrzymać koncesję satelitarną należy zapłacić 10 tys. zł. Jednak koncesja na DVB-T jest już znacznie droższa i kosztuje ok. 10 mln zł. Będzie jednak możliwość rozłożenia kwoty na raty. Mux 1 na razie nie nadaje, a jego uruchomienie będzie zależało od TVP.

Telewizja iTV rozpoczęła nadawanie w 2003 roku w Warszawie. Transmituje programy 24 godziny na dobę. Stacja jest częścią międzynarodowej grupy medialnej Telestar S.A.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...
reklama