reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wybitne umysły w telewizji n

dodano: 2011-03-16 13:24 | aktualizacja: 2011-03-16 13:53
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: n.pl

nfilm HD Z okazji Europejskiego Dnia Mózgu, przypadającego w dniu 18 marca 2011 r., telewizja nowej generacji n specjalnie dla swoich abonentów przygotowała trzy wyjątkowe propozycje filmowe przedstawiające życiowe perypetie ludzi wyjątkowo uzdolnionych. Pierwsza z nich to komedia romantyczna z doborową obsadą pt.: „Narzeczona dla geniusza”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Narzeczona dla geniusza”
Emisja: 18 marca 2011 godz. 14:15 kanał nfilmHD

Lata pięćdziesiąte XX wieku, miasteczko uniwersyteckie Princeton. Jednym z wykładowców tutejszej uczelni jest słynny fizyk Albert Einstein (Walter Matthau).

Od pewnego czasu geniusz boryka się z bardzo poważnym problemem. Uważa narzeczonego jego siostrzenicy Catherine (Meg Ryan) za wyrachowanego egocentryka, który nie zasługuje na rękę pięknej dziewczyny. Remedium na jego zmartwienia może okazać się przypadkowo spotkany Ed (Tim Robbins) - mechanik samochodowy od dawna skrycie zakochany w Catherine.

Einstein stara się wcielić w życie przebiegły plan, który zwróci uwagę siostrzenicy na sympatycznego Eda. Czy genialny naukowiec poradzi sobie z prawami miłości, które jak wiadomo nie podlegają żadnym normom ani tym bardziej wzorom?

Drugą propozycją jest „Tate - mały geniusz” – reżyserski debiut Jodie Foster zawierający elementy autobiograficzne.

Fred Tate (Adam Hann-Byrd) jest genialnym dzieckiem. Mając rok potrafił czytać, w wieku ośmiu lat pisze wiersze, maluje, rozwiązuje trudne zadania matematyczne.

Jednak nieprzeciętna wiedza, talent i przedwczesna dojrzałość skazują Freda na bolesną samotność. Ciężko mu nawiązać kontakt z rówieśnikami, a co za tym idzie zaprzyjaźnić się z którymkolwiek z nich. Dziecku stara się pomóc psycholog

Pewnego dnia otwiera się przed nim możliwość uczęszczania do szkoły dla wybitnie uzdolnionych dzieci. Jednak samotnie wychowująca go matka (Jodie Foster) nie chce wyrazić zgody na rozstanie  z synem. Kobieta uważa, że mimo niesłychanych intelektualnych możliwości, Fred jest wciąż tylko dzieckiem.

„Tate - mały geniusz” - 18 marca 2011 godz. 16:00 kanał nfilmHD

Na deser telewizja n przygotowała komedię kryminalną Stevena Spielberga pt.: „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardo DiCaprio, Tomem Hanksem, Christopherem Walkenem i Martinem Sheenem.

Film rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XX wieku i oparty jest na faktach. Opowiada on historię Franka Williama Abagnale'a, który dzięki swojej wybitnej inteligencji i zdolnościom interpersonalnym, jeszcze przed 21 rokiem życia, trafił na listę 10 najbardziej poszukiwanych przez FBI przestępców gospodarczych.
Abagnale odpokutował za swoje winy współpracując z FBI i uważany był za jednego z najznakomitszych specjalistów, a później wynalazców w dziedzinie zabezpieczeń dokumentów bankowych oraz czeków.

„Złap mnie, jeśli potrafisz” - 18 marca 2011 godz. 21:40 kanał nfilmHD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...